W ramach skarga od Międzynarodowej Federacji Padel oraz Stowarzyszenia Zawodowego Padel niezgodne z World Padel Tour – Estrella Damm, Luigi Carraro, prezes FIP powrócił do tej procedury, być może unikalnej w historii sportu.

„Ta czynność prawna jest bezprecedensowa”

To działanie prawne Federacji i Związku Zawodowych Zawodników przed Komisją Europejską jest bezprecedensowe.
Dla Prezesa FIP przeżywamy wyjątkową procedurę w historii sportu. Koalicja profesjonalnych graczy padel oraz Międzynarodowa Federacja Padel przeciwstawić się World Padel Tour wydaje się wyjątkowy w historii sportu.

„Gracze pod jarzmem WPT”

W najjaśniejszy sposób rzuca to światło na obraźliwe i monopolistyczne działania WPT, powstrzymując graczy przed padel pod jego kontrolą przez wiele lat – obrażając zawodowych sportowców i dławiąc rozwój i ambicje tego sportu.
Słowa Prezesa FIP są szczególnie surowe dla World Padel Tour. Były sojusznik FIP w ciągu kilku tygodni stał się wrogiem numer 1. Włosi posuwają się nawet do szacunków, że World Padel Tour pracował w pewien sposóbobraźliwy i monopolistyczny, trzymający graczy pod swoim jarzmem“. Poważne oskarżenia, które FIP przyjmuje, ponieważ uczestniczy w akcji przeciwko WPT.

WPT „więzi profesjonalnych graczy”

Fakt, że ta skarga musiała zostać wniesiona w pierwszej kolejności, już sam w sobie jest szokującym oskarżeniem. W nowoczesnym sporcie zawodowym nie ma miejsca na prywatne, zamknięte, komercyjne i nieuregulowane ligi, w których uwięzieni są zawodowi gracze.
Luigi Carraro idzie jeszcze dalej, wierząc, że WPT „więzi profesjonalnych graczy„.W ten sposób rozumiemy, że gracze chcą „uciec z WPT”, ale w tej chwili nie mogą. Podczas pierwszego turnieju World Padel Tour w Miami właśnie się zaczęło, możemy sobie wyobrazić relacje między zawodnikami a organizatorami po ogłoszeniu tej skargi…
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.