Moglibyśmy wywiad Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji Padel, u Rolanda Garrosa. Teraz wiemy trochę więcej o przyszłości padel przez 2024.

Major w Roland-Garros, marzenie!

Frank Binisti: Premier Padel w Paryżu za 1 miesiąc „sueño” ?

Luigi Carraro: Marzenie, które się spełniło. Pamiętacie Francka w zeszłym roku rozmawialiśmy o tym tutaj, w tym samym miejscu, i powiedzieliśmy: „Francja coś zrobi”. I powiedziałem ci „tak, Francja jak się zacznie, zrobi najważniejszą rzecz. „Tu zagramy turniej padel największy na świecie Le Major, 2 punktów, 000 525 euro w puli nagród.

Gracze mają ochotę tu przyjechać, czego nie możesz sobie wyobrazić. Wystarczy wpisać ich sieć społecznościową. Któregoś dnia jeden z najważniejszych graczy na świecie, obserwując grę Rafaela Nadala, zrobił zrzut ekranu i powiedział: „w lipcu tam będziemy”. Ech tak! W lipcu tam będziesz. I jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Greenweez Paris Premier Padel Major smoła Rolanda garrosa

FB: Kiedy mówisz, że Roland-Garros będzie najbardziej niezwykłym z turniejów, czy to oznacza, że ​​dla Ciebie będzie on w pewnym sensie wyższy od innych turniejów?

CL: Nie, myślę, że każdy turniej jest inny. Ale wiemy jedno: Roland-Garros ma tradycję, ma jeden z najbardziej eleganckich stadionów na świecie, o którym można powiedzieć. A Federacja Francuska ma wyjątkową tradycję organizacyjną. I wiesz, przeżywasz tutaj dwa fantastyczne tygodnie tenisa, z publicznością, która tu przyjeżdża, która tu mieszka i myślę, że zrobimy to samo dla padel. Przeżyj w tym miejscu turniej padel, to jest coś wyjątkowego.

Staraliśmy się organizować turnieje w miejscach, które mają różne cechy. Ale jasne jest, że tego wszystkiego (wskazuje na wystrój) nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie. Organizacja i ciepło Francuzów to coś, co mamy szczęście mieć we padel.

Le padel na Igrzyskach Olimpijskich 2024?

FB: Wcześniej na konferencji powiedziałeś: tak, w 2024 r. w Paryżu odbędą się igrzyska olimpijskie i spróbujemy przedyskutować z Federacją, jak moglibyśmy pracować ”. Co zamierzasz zaproponować FFT? padel na Igrzyskach Olimpijskich 2024?

CL: Wiesz, igrzyska olimpijskie to największa okazja, jaką musimy pokazać, aby ten sport stał się znany. Ten sport potrzebuje tylko jednego: być znanym. Wszyscy ludzie, którzy próbują w to grać, wszyscy, którzy to widzą, pozostają zafascynowani tym sportem. Prezes Europejskiego Komitetu Olimpijskiego Spyros Capralos był obecny podczas finału w Rzymie. Został od początku do końca i był pod wrażeniem. Zrobił tylko filmy, które wysłał do wszystkich swoich znajomych i powiedział do mnie: „Nigdy czegoś takiego nie widziałem”.

Myślę więc, że mamy szczęście, że mamy Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Tutaj mamy Francuską Federację, mamy dużo rzeczy w Paryżu, nasz partner ma dużo rzeczy tutaj. Myślę, że skupiając siły naszej Międzynarodowej Federacji, Francuskiej Federacji i naszego partnera, będziemy mogli prowadzić tu w Paryżu działania, które pomogą w upowszechnianiu sportu, a Międzynarodowy Komitet Olimpijski jeszcze lepiej o tym wie . To prawda, że ​​w przyszłym roku będziemy na Igrzyskach Europejskich, więc będą mieli okazję to zobaczyć, a także zobaczyć rywalizację tego sportu. Ale myślę, że Paryż będzie niezwykłą okazją, którą wykorzystamy najlepiej jak potrafimy.

arnaud di pasquale luigi carraro

FB: 2023, Igrzyska Europejskie są jak trampolina. Jestem Gilles Moretton, jestem przed tobą, co każesz mi zobaczyć padel w 2024 roku?

CL: Po prostu powiem ci imię: Casa padel. Musimy stworzyć Casa padel podczas igrzysk olimpijskich. Wiesz, że na Igrzyskach Olimpijskich wszystkie kraje tworzą Casa Italia, Maison France, USA House… musimy stworzyć Casa padel tutaj, dom padel, i musimy tam robić zajęcia, musimy zaprosić wszystkich członków MKOl, aby tam przybyli. W wolnym czasie muszą tam przyjeżdżać, muszą żyć padel ponieważ padel to nie tylko sport, który warto oglądać. Jest dobry do grania, a to okazja do stworzenia wielu towarzyskich. Naszą ideą jest zatem stworzenie Casa padel tutaj w Paryżu. Są fantastyczne miejsca, będziemy tam pracować i na pewno będzie to miła niespodzianka.

Rozwój padel na świecie

FB: Cel: 2024, 40 dat, z datami zablokowanymi. Czy możesz podać nam jakieś kontynenty, nowe kraje, które mogłyby zobaczyć tę rywalizacyjną ziemię?  

CL: Myślę, że naszym celem jest podróżowanie po całym świecie, na wszystkie kontynenty świata. Ale myślę, że aby udać się na wszystkie kontynenty, nie powinniśmy czekać do 2024 roku. Mam nadzieję, że w nadchodzących tygodniach będziemy mogli przekazać Wam dobre wieści, ponieważ możemy robić rzeczy dobrze, robić to szybko, ale musimy to zrobić w konkretny sposób. Jesteśmy już obecni na 4 kontynentach: w Azji, Europie, Ameryce Południowej i Ameryce Północnej. Brakuje nam kontynentu i mam nadzieję, że w tym roku będę mógł przekazać Wam dobre wieści.

FB: Nie będę pytał, które kraje, ale jaki obszar? Jakie miejsce konkretnie?

CL: Czekaj, poczekaj kilka tygodni! Już ukradłeś moje Casa padel, następny zostaw to mnie! (śmiech)

Obejrzyj pełny wywiad poniżej:

        

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!