Luigi Carraro: „W przyszłym roku poradzimy sobie lepiej”

Wiele miesięcy temu Włoski został ponownie wybrany na prezydenta Międzynarodowa Federacja Padel. Dziś wychodzi wzmocniony z wielkiego sukcesu Mistrzostwa Świata w Doha, Katar.

Zwycięski zakład

Luigi Carraro:„Ostatni wywiad, który obaj przeprowadziliśmy, był kolejnym historycznym momentem. Kiedy FFT umieścił skrót padel w firmie Roland-Garros".

Lorenzo Lecci López: Jaką pierwszą ocenę możemy zrobić z tych Mistrzostw Świata w Doha?

Luigi Carraro:„Myślę, że to wygrany zakład. Zakład miał przyjść tutaj. Naszym celem jest globalizacja tego sportu. W 2019 roku otrzymaliśmy 3 propozycje uporządkowania światów. Włochy, Brazylia i Katar. Kiedy pierwsze dwa kraje zobaczyły kandydaturę trzeciego, wycofały swoje kandydatury, ponieważ uważały, że przybycie tutaj jest bardzo ważne ”.

„My w FIP wierzyliśmy w tę decyzję. To nie było proste. Podjęliśmy ryzyko, a ten turniej był najlepszą odpowiedzią, jaką mogliśmy dać temu rozwijającemu się sportowi, który na to zasłużył. Zawodnicy dają nam niesamowity spektakl, a my mamy obowiązek zapewnić im jak najlepszą organizację.”

Kluczowa praca QTF

Lorenzo Lecci López: Kiedy rozmawiamy z zawodnikami, dziennikarzami… wszyscy są zgodni, że to najpiękniejsze wydarzenie w historii padel.

Luigi Carraro:„To był nasz cel. Chcieliśmy, aby dziennikarze, zawodnicy, federacje i publiczność czuli się swobodnie. Mistrzostwa Świata to najważniejsza konkurencja we wszystkich dyscyplinach sportowych, a w padel także !"

„Dzisiaj w sieciach społecznościowych nie można kłamać. Jeśli Mistrzostwa się podobają, szybko to sobie uświadamiamy. Ale jeśli mistrzostwa się nie podobają, mogę ci powiedzieć, że są najlepsze, ludzie w to nie uwierzą. Wszystko to nas satysfakcjonuje i jeszcze bardziej motywuje do robienia lepszych.”

Lorenzo Lecci López: Jak ważna była w tej organizacji Katarska Federacja Tenisowa, której przewodniczył Nasser El-Khelaifi?

Luigi Carraro:„Praca była kluczowa, fundamentalna. Pracowaliśmy razem od pierwszej minuty, w lutym 2020 roku. Wtedy świat ugrzązł w pandemii. Mieliśmy trudny czas, myśleliśmy o odwołaniu turnieju. W końcu postanowiliśmy to odłożyć. Zrobiliśmy już wszystko! Dwie organizacje, którymi są FIP i QTF (Qatar Tennis Squash) Padel Federacja) potwierdziła nam, że kiedy pracujemy razem, wyniki są jeszcze lepsze. Muszą zostać nagrodzeni za ofiary, które ponoszą ”. 

zrobimy to lepiej

Lorenzo Lecci López: Sanyo powiedział mi wczoraj „jest piękny, zawsze o tym marzyłem”, ale powiedział mi też „jak mogę po tym zrobić lepiej?”. 

Luigi Carraro:„Musimy działać lepiej i będziemy działać lepiej. Tutaj mieliśmy demonstrację. Ty (Padel Magazine) to grupa, która obserwuje najwięcej padel od wielu lat. Ponosisz wiele wyrzeczeń, będąc obecnym na wszystkich wydarzeniach. Słuchanie twojej krytyki może poprawić sytuację. Jestem za konstruktywną krytyką. Myślę, że tutaj zrobiliśmy bardzo piękny produkt i zapewniam, że w przyszłym roku będzie jeszcze piękniej.” 

Lorenzo Lecci López: Czy mamy jakieś tropy na przyszły rok? Czy zmienimy kontynent?

Luigi Carraro:„Otworzymy aplikacje. Z szacunkiem dla turnieju chcieliśmy poczekać, aż to się skończy. Covid nauczył nas, że możemy organizować rzeczy szybciej, ponieważ musieliśmy się bardzo szybko dostosować ”.

Lorenzo Lecci López: W Marbelli nie mieliśmy naszych Włoch-Francji. Tutaj odbyły się wysublimowane kwalifikacje dla pań!

Luigi Carraro:„Francuzi pokazali niesamowity poziom. Tęsknisz za Jessicą Ginier, która mogła coś zmienić. Pokaz był bardzo dobry i chciałbym im wszystkim pogratulować. Francuzi walczyli w piękny sposób.”

Le padel dla 250 milionów gospodarstw domowych

Lorenzo Lecci López: Bein Sports przejął prawa między innymi dla Francji. To był pierwszy raz, kiedy musieliśmy padel we francuskiej telewizji, a to też jest historyczne!

Luigi Carraro:„Tak, to jest historyczne. Bein Sports przejął prawa do kortu centralnego, a także sprzedał go innym krajom. W sumie było 47 krajów. Obliczyliśmy, że 250 milionów gospodarstw domowych mogło oglądać sport w telewizji. We wszystkich innych krajach istniał kanał FIP Youtube. Każdy mógł zobaczyć padel". 

Polityka, rodzinny romans z Carraro!

Rodzina Carraro zawsze była bardzo obecna podczas przewodnictwa najważniejszych włoskich organizacji sportowych.

Dziadek Luigiego, znany również jako Luigi Carraro, był prezydentem AC Milan od 1966 do 1967, kiedy zmarł na zatrzymanie akcji serca podczas zgromadzenia ogólnego.

Ojciec Luigiego, Franco Carraro, był bardzo ważnym politykiem. Postać włoskiego sportu, był prezesem AC Milan (1967-1971), Włoskiej Ligi Piłki Nożnej (przez 3 kadencje), Włoskiego Związku Piłki Nożnej (przez 3 kadencje), a następnie członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. UEFA. Był również burmistrzem Rzymu od 1989 do 1993 roku i ministrem turystyki kilkakrotnie w rządzie Włoskiej Partii Socjalistycznej.

Publié par
Lorenzo Lecci Lopez