Luigi Carraro, prezes Międzynarodowa Federacja Padel sprawił, że podróż, aby zobaczyć na własne oczy, jest tak krótka padel zainstalowany w firmie Roland-Garros. Włoch odpowiada na nasze pytania.

“Najlepszy sposób na promocję padel"

„To bardzo piękny prezent, który FFT stworzył świat padel. Zobacz krótki tekst padel tuż obok Philippe Chatrier, to jest fantastyczne. To dowód na to, że padel jest coraz ważniejszym sportem na całym świecie, ale szczególnie w Francja. To długo oczekiwana niespodzianka.”

„To najlepszy sposób na promowanie padel. Przyjeżdżają tu wszyscy miłośnicy sportu. Wejdź do Chatriera i zobacz, jak grają ludzie padel, to najlepszy sposób na jej promocję”.

„Ten sport, który dla nas jest najlepszy na świecie, potrzebuje tylko jednego: promocja. Kiedy ludzie go znają, zawsze są zachwyceni. Więc musimy to ogłosić ”.

roland garros padel 2021

Francja będzie silna na Mistrzostwach Europy

„Francuzi są bardzo dobrzy, a Francja ma szczególną cechę: kiedy ci gracze grają w obronie kolorów Francji, są jeszcze lepsze. To francuska osobliwość. Francja sprawi nam wspaniałe niespodzianki w Marbelli.”

" Francja jest mistrzem Europy kobiet i wicemistrzem Europy mężczyzn. W tym roku będzie trochę trudniej, bo mamy 18 krajów, które będą uczestniczyć w tabeli drużynowej, 21 krajów, które grają w parach. Myślę, że Francja potwierdzi swoje dobre odczucia”.

Włochy przekraczają 3 punktów sądowych

„We Włoszech dziś rano minęliśmy granicę 3 wyciągów. Jestem pewien, że Francja będzie w stanie szybko osiągnąć 000 wyciągów.”

"3 włoskich graczy właśnie weszło do stołu WPT. To wielka satysfakcja.”

„Francuzi są znacznie bardziej aktywni w WPT. We Włoszech jeszcze nie tak naprawdę. Ale mam nadzieję, że Włochy poradzą sobie dobrze na Mistrzostwach Europy.”

„Czekam na ciebie w Marbelli. Nie możemy obyć się Mistrzostw Europy bez Padel Magazine. Ostatnim razem, w szczególności dzięki obecności Padel Magazine, to był wielki sukces. W tym roku, jeśli Padel Magazine jest tam, będzie to jeszcze większy sukces ”.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.