Podczas gdyAPT Teneryfy szło pełną parą, Padel Magazine rozmawiał z Luisem Lobo, nowym dyrektorem generalnym APT. Lbyły zawodowy tenisista i były zastępca sekretarza sportu w Buenos Aires niedawno zastąpił Thomasa Johanssona na czele obwodu i zamierza dać z siebie wszystko, aby mógł rozwijać się na poziomie międzynarodowym.

Przy naszym mikrofonie zwierzył się ze swojego przybycia i ambicji w tym nowym wyzwaniu.

„Moim zadaniem jest rozwój obwodu”

„The padel bardzo rozwinął się społecznie. Na przykład widzę, że w Argentynie dużo gramy padel w klubach. Bawię się z przyjaciółmi, ciążę w tym świecie od kilku lat. Niekoniecznie na tym torze, ale w padel „społeczny”, wypoczynek."

„Myślę, że ta szansa pojawia się dzięki naszym przyjaciołom i znajomym. Moim zadaniem jest rozwijanie obwodu, jego profesjonalizacja i zapewnienie, że APT Padel Tour może organizować lepsze turnieje. Kocham moją pracę i jestem bardzo wdzięczny Fabrice Pastorowi za jego zaufanie”.

„W styczniu 2022 r. rozmawialiśmy z Fabrice'em w domu wspólnego znajomego i właśnie w marcu podczas turnieju w Buenos Aires zainteresował się moim profilem i chciał, żebym przyjechał i pracował z nimi. obwód. I oto jestem. Każdego dnia daję z siebie wszystko, a wciąż jest wiele do zrobienia.”

„Tydzień po tygodniu poprawiamy się”

„Myślę, że ten tor wciąż się rozwija, a liderzy APT pozwalają mi robić rzeczy, które go podtrzymują. Jestem zachwycony współpracą z Fabrice Pastor i dziękuję całemu zespołowi, który przywitał mnie w najlepszy możliwy sposób. Wszyscy są zmotywowani, a my idziemy w górę w rozwoju toru. Jesteśmy obecni na trzech kontynentach, co jeszcze bardziej nas umiędzynarodowiło. Z tygodnia na tydzień poprawiamy się i widać to w tym wydarzeniu. Zawodnicy i promotorzy chętnie z nami współpracują.”

„Chciałbym podziękować Thomasowi Johanssonowi i całemu zespołowi za powitanie”

„Thomas Johansson, znam go od kilku lat. Jest bardzo dobrym tenisistą i piękną osobą. Kiedy dotarłem na posterunek, zaczęliśmy razem pracować, ale sprawy życia sprawiają, że jedni opuszczają łódź, a inni kontynuują przygodę. Bardzo mu dziękuję za to, że otworzył mi drzwi, że tak dobrze mnie przywitał, jak oczywiście reszta zespołu."

„Mistrzowski finał zostanie rozegrany w Guadalajarze w Meksyku”

„Na tegoroczny finał mistrzowski polecimy do Guadalajary w Meksyku. Bardzo się cieszymy, że możemy go tam zorganizować, bo to duże miasto, z ogromnym potencjałem. To będzie wielkie wydarzenie. Plus są tam wielkie możliwości. Jesteśmy mile zaskoczeni przyjęciem, jakie otrzymujemy, ale myślę, że to zasługa pracy, jaką tor wykonuje od tylu lat. Widzimy, że z każdym dniem zawodnicy stają się coraz bardziej profesjonalni i będziemy walczyć o to padel zawsze być w pełnej pozytywnej ewolucji.”

„Za miesiąc będę na konferencji prasowej i wtedy będę mógł udzielić więcej informacji na temat miejsca, w którym na początku grudnia odbędzie się konkurs. Na razie wiemy tylko, że pójdziemy do klubu.

„Alex Corretja, Karim Alami i ja jesteśmy trzema braćmi”

Nie mogliśmy zakończyć tego wywiadu z Luisem Lobo bez pytania go, jak się czuje w związku z awansem swojego bardzo dobrego przyjaciela Alexa Corretji na szefa operacji World Padel Tour.

„Tak, Alex Corretja jest moim bardzo dobrym przyjacielem, powiedziałbym nawet, że jest moim bratem. Jest też Karim Alami (Od redakcji: z Premier Padel) kto też jest w padel. Wszyscy patrzymy w tym samym kierunku”.

„Z Alexem rozmawiamy o potencjalnych wspólnych projektach. Wywodzimy się z tenisa, to bardzo klarowna dyscyplina, w której wiemy, co mamy robić i gdzie wpisane są zasady. Musimy pracować dla sportu, a nie dla ludzi. Wszyscy troje myślimy w ten sam sposób”.

lobo corretja world padel tour trafny padel wycieczka
Luis Lobo i Alex Corretja, dwaj przyjaciele odpowiedzialni za dwa profesjonalne obwody padel.

„Jesteśmy otwarci, aby usiąść przy stole i porozmawiać”

Jeśli chodzi o możliwe zbliżenie między różnymi obwodami…

„Myślę, że musisz przeanalizować sytuację i cofnąć się o krok, aby zobaczyć, co wydarzyło się w tenisie. Zawsze były różne punkty widzenia, ale zawsze były dyskusje przy stole dla dobra tenisa. Myślę, że powinniśmy zrobić to samo dla padel i z mojego punktu widzenia APT Padel Tour jest otwarty na wszystko dla dobra tego sportu. Fabrice Pastor chce jak najlepiej dla tej dyscypliny i dlatego jesteśmy gotowi usiąść przy stole i porozmawiać.

Możesz znaleźć ten pełny wywiad w języku hiszpańskim poniżej:

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.