US Wissous Tennis (Essonne - 91) również staje się US Wissous Padel! Dzięki halowym kortom padelkowym 2 jest to drugi klub Essonne (Paryż Południowy), który wyrusza w przygodę z padel. Jego oczywista zaleta: to klub 100% kryty, ale nie tylko ...

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Jean Marc Buffat, prezes klubu i szef komunikacji Danaé Darfour, pozwalają nam odkryć ich klub i ich historię.

Jakie jest pochodzenie tej przygody wokół padla?

Jean Marc Buffat (JMB) - Mówię o Padelu od bardzo dawna. Są już lata 25, Pierre Alexandrini już wcześniej powiadomił mnie o tym sporcie w pełnym rozwoju w Hiszpanii. Dziś padel jest królem sportu w Hiszpanii. Jeszcze nie we Francji, ale jesteśmy na fali rozwoju. Dlatego amerykański tenis Wissous zainwestował w wiosło 2 i dlaczego nie więcej, jeśli padel rozwija się, jak mamy nadzieję ...

Danae Darfur (DD) - Mamy więcej niż licencjonowanych tenisistów 300 dla zwykłych mieszkańców 6000. To nie jest bez znaczenia. W tym klubie multisportowym brakowało padla. Wielu hiszpańskich graczy od lat prosi nas o postawienie padla. Zrobione teraz.

Co będziesz robić dalej, aby rozpocząć działalność?

JMB - w squash, tenisie, badmintonie padel był ostatnim brakującym ogniwem. Prawdopodobnie będziemy mieli zawodników z tych sportów, którzy sami sprawdzą się na padlu. Ale aby zdecydowanie zacząć na scenie Padel, planowane są turnieje. W perspektywie średniookresowej powstanie szkoła Padel.

DD - od końca listopada będziemy oferować wspaniały turniej z graczami z najlepszych francuskich. Sylvain Gimenez i Loïc Lepanse zaprezentują swój ostatni etap Pasji My Padel. Spodziewamy się wielu pięknych ludzi.

JMB - Możemy również podziękować Cédricowi Carité za jego profesjonalizm. Pozwoliło nam to włamać się przed wdrożeniem tego padla, ale także po ukończeniu kursu. (Aby dowiedzieć się więcej: Padel Tennis Academy)

Padel, czy to dla ciebie zupełnie nowy sport?

JMB - Pochodzę ze świata tenisa. Doceniam rywalizację i szkołę i mam nadzieję, że padel przyniesie nam to wszystko. Od 78 mamy Club de Wissous. Zaczęliśmy od kortów tenisowych 4 i kortów do squasha 2. Dodatkowo stawiamy korty do squasha 2. W pewnym momencie tenis spadł. Zaczęliśmy więc badminton, który działa bardzo dobrze. Więc usunęliśmy korty tenisowe 2. Potem przyszła kolej na Jorkyball, by pracować gorzej. W rezultacie 2 Jorky Fields zostały usunięte przez 2 Padel Fields.

Jak działa klub?

DD - W części komercyjnej pracujemy nad pasażem. Lub działamy za pomocą kart z przesuwaną skalą. Zaletą padla jest to, że musisz przejść przez zestaw lekcji, aby się dobrze bawić. Aby osiągnąć postęp, oczywiście będzie to wymagało kursów. I wkrótce zaproponujemy, że mam nadzieję.

Wywiad Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.