US Wissous Tennis (Essonne - 91) również staje się US Wissous Padel ! Z 2 kortami padel indoor jest drugim klubem w Essonne (południe Paryża), który wyrusza na tę przygodę padel. Jego oczywista zaleta: to w 100% klub halowy, ale nie tylko ...

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Jean Marc Buffat, prezes klubu i szef komunikacji Danaé Darfour, pozwalają nam odkryć ich klub i ich historię.

Skąd ta przygoda wokół padel ?

Jean Marc Buffat (JMB) - Słyszałem o padel. Już 25 lat temu Pierre Alexandrini zwrócił mi uwagę na ten dynamicznie rozwijający się sport w Hiszpanii. Dziś padel to królewski sport w Hiszpanii. Jeszcze nie we Francji, ale znajdujemy się na ważnej fali rozwoju. Dlatego US Wissous Tennis zainwestował w dwie padel i dlaczego nie więcej, jeśli padel rozwija się tak, jak mamy nadzieję ...

Danae Darfur (DD) - Mamy więcej niż licencjonowanych tenisistów 300 dla zwykłych mieszkańców 6000. To nie jest bez znaczenia. W tym klubie multisportowym brakowało padla. Wielu hiszpańskich graczy od lat prosi nas o postawienie padla. Zrobione teraz.

Co zamierzasz zrobić dalej, aby rozpocząć to działanie?

JMB - ze squashem, tenisem, badmintonem, padel był ostatnim brakującym ogniwem. Prawdopodobnie zawodnicy tych sportów sprawdzą się pod adresem padel. Ale zdecydowanie rzucamy się na scenę padelplanowane są turnieje. W perspektywie średnioterminowej szkoła im padel zostanie wdrożony.

DD - od końca listopada będziemy oferować wspaniały turniej z graczami z najlepszych francuskich. Sylvain Gimenez i Loïc Lepanse zaprezentują swój ostatni etap Pasji My Padel. Spodziewamy się wielu pięknych ludzi.

JMB - Możemy również podziękować Cédricowi Carité za jego profesjonalizm. Pozwoliło nam to włamać się przed wdrożeniem tego padla, ale także po ukończeniu kursu. (Aby dowiedzieć się więcej: Padel Tennis Academy)

Le padel, czy to dla ciebie zupełnie nowy sport?

JMB - Pochodzę ze świata tenisa. Stronę konkursową i szkolną doceniam i mam nadzieję, że padel przyniesie nam to wszystko. Jesteśmy właścicielem Club de Wissous od 78 lat. Zaczęliśmy od 4 kortów tenisowych i 2 kortów do squasha. Umieściliśmy jeszcze 2 korty do squasha. W pewnym momencie tenis spadł. Uruchomiliśmy więc badmintona, który działa bardzo dobrze. Dlatego usunęliśmy 2 korty tenisowe. Potem przyszła kolej na Jorkyball, aby funkcjonować gorzej. Więc usunęliśmy 2 ziemie Jorky o 2 padel.

Od strony komercyjnej, jak działa klub?

DD - W części komercyjnej pracujemy nad pasażem. Lub działamy za pomocą kart z przesuwaną skalą. Zaletą padla jest to, że musisz przejść przez zestaw lekcji, aby się dobrze bawić. Aby osiągnąć postęp, oczywiście będzie to wymagało kursów. I wkrótce zaproponujemy, że mam nadzieję.

Wywiad Franck Binisti - Padel Magazine

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.