W wyjątkowych warunkach sanitarnych, kilku graczy zrezygnowało z udziału w turniejach amerykańskich ATP. Gaël Monfils jest jednym z nich i zdecydował się zostać w Genewie grać w padla.

Kryzys zdrowotny, który wstrząsa tenisem

Tenis stopniowo zaczyna wychodzić z tego bezprecedensowego kryzysu. Tor WTA zostanie wznowiony w tym tygodniu na ziemiach Sycylii zPalermo Open. Wiele turniejów zostało odwołanych, a tradycyjne amerykańska trasa powinien odpowiadać wznowieniu obwodu ATP u mężczyzn.

Zacznie się od Mistrz 1000 z Cincinnati od 21 sierpnia, co doprowadzi domy otwarci z Nowego Jorku na początku września. Po ogłoszeniu zamkniętych drzwi i kilku pytaniach dotyczących przeprowadzenia dwóch amerykańskich turniejów, wznowienie profesjonalnego tenisa w kraju dotkniętym przez Covid-19 nie jest jednomyślne.

Kilku graczy nie pojedzie

las niestabilne warunki nie pozwalaj graczom podróżować z pewnością. Dlatego wielu graczy po prostu ma postanowił nie podróżować do Stanów Zjednoczonych.

Roger Federer i Fabio Fognini nie wybiorą się z powodu kontuzji, ale nieobecności którzy rzucają wyzwanie, są tymi z Stanislas Wawrinka et Gaël Monfils. Dwóch francuskojęzycznych graczy nie ma na liście uczestników Master 1000 w Cincinnati, co wskazuje z niemal całą pewnością, że pominęliby amerykański Grand Slam.

W ostatnich dniach ukazało się również wideo, które udowadnia, że ​​Gaël Monfils nie ma głowy na trasie po Ameryce, ale Padel !

Gaël Monfils, fan padla

Paryski gracz nigdy nie ukrywał swojej miłości do padla.

Odkrywa swojego amerykańskiego kuzyna, tenis wiosła, w 2006 roku, kiedy został wyeliminowany w pierwszej rundzie turnieju w Las Vegas. Nie spodziewając się tak przedwczesnej eliminacji, Monfils pozostał w Las Vegas, gdzie w tym samym czasie odbywały się indywidualne mistrzostwa świata w tenisie wiosłowym. Organizatorzy przyznają mu dziką kartę, aby zwiększyć widoczność turnieju. Gaël Monfils wtedy staje się mistrz świata w padlu, i nigdy więcej nie odpuszczę tego sportu.

S 2017, Monfils wolał uczestniczyć w Lyon Open padel wraz z Robinem Hazizą, a Team France Davis Cup zmierzył się w ten sam weekend z Japonią.

Lorenzo Lecci López

Po jego nazwach możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielbicielem pasji do sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jego ambicją jest relacjonowanie największych wydarzeń sportowych (igrzysk olimpijskich i światów). Jest zainteresowany sytuacją Padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.