Władimir Nifontow, najlepszy gracz padel Rosyjski, tragicznie widział ofensywę swojego kraju na Ukrainie. Martina Nilssona de Padel Direkt spotkanie na temat historii Rosjanina, który stawia padel obok.

Kariera wstrzymana

W Tajlandii przygotować się do sezonu padel, Władimir został zmuszony do wstrzymania kariery od czasu inwazji Rosji na Ukrainę.

„Słowa nie mogą opisać obecnej sytuacji. Tragedia, ale jeszcze gorsza. Myślę, że wszyscy w Szwecji rozumiecie, o co mi chodzi. Bracia umierają, rodziny są rozbite. To musi się skończyć. Nie spałem od pięciu dni. Nikt nie przypuszczał, że to, co dzieje się na Ukrainie, się wydarzy, bardzo martwię się o moją rodzinę i staram się znaleźć sposób na powrót do domu i pomoc. mówi Władimir Nifontow.

„Trzy zostali aresztowani”

Pytanie: Jak opisałbyś ostatnie dni, czy masz dużo kontaktu z najbliższymi?

Władimir Nifontow:„Nie wiem… to jak długa przerwa w dostawie energii. Od czasu do czasu rozmawiałem z rodzicami, ale nie codziennie. Ciężko opisać ten tydzień… Moja dziewczyna została aresztowana, więc chcę jej jakoś pomóc.”

„Była na placu ze swoją ciotką, gdzie ludzie skandowali 'Stop wojnie!' Nagle facet stojący obok nich został zaatakowany przez policję, a ciocia mojej dziewczyny, która ma 74 lata, próbowała go chronić. Następnie policja zaatakowała ciotkę, a kiedy moja dziewczyna zareagowała, cała trójka została aresztowana przez policję”.

Dziewczyna Vladimira Nifontova ma dwoje dzieci, którymi się opiekuje. Chce im pomóc, jak tylko może w tym trudnym czasie, ale najpierw musi wrócić do Rosji.

„Byli ze mną na Koh Phangan, ale wrócili do Petersburga dwa tygodnie temu. Nie znam żadnego Rosjanina, który myślałby, że to, co się teraz stało, może się wydarzyć…”

„Rosyjskie sny o padel są martwi"

Plan Władimira zakładał rozpoczęcie sezonu od Gwiazda FIP w Kairze, a następnie udać się do Marbelli na intensywny trening.

„Teraz wszystko zostało wywrócone do góry nogami. Rosyjskie sny padel są martwe, jak wiele innych rzeczy”.

Próbował skontaktować się z Federacją Rosyjską padel bez powodzenia, ale ma nadzieję, że w przyszłości Rosjanie będą mogli rywalizować pod neutralną flagą. W tej chwili nie ma zakazów ani ograniczeń dla rosyjskich graczy.

„Nie sądzę, aby rosyjscy sportowcy byli karani międzynarodowym zakazem. Tak czy inaczej, konflikt będzie miał duży wpływ na wszystkie sporty, w tym: padel, ale elitarni gracze powinni mieć możliwość konkurowania na całym świecie”.

"Rosjanie i sportowcy chcą po prostu żyć w wolności i radości… jest 2022, a Elon Musk wysyła rakiety w marcu, ale wciąż toczymy wojnę i to jest tak tragiczne. jestem całkowicie przeciwna wojnie".– konkluduje rosyjski gracz.

Źródło: Padel Direkt

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !

Tagi