Turniej odbywający się co dwa lata w Afryce Padel Puchar, organizowany przez Konfederację Afrykańską padel, odbyło się w tym roku w Mauretanii, w dniach 6-9 czerwca 2024 r., na Saharze Padel Klub w Nawakszut. W konkursie wzięły udział selekcje z Mauretanii, Madagaskaru i Burundi.

Obwód prywatny MPPT (malgaski Pro Padel Wieża) podjął śmiały krok i zabrał na to wydarzenie konkurencyjny zespół pod egidą Federacji Madagaskaru Padel. Partnerstwo pomiędzy MPPT a federacją odegrało kluczową rolę w zapewnieniu starannego przygotowania i wysłania malgaskich sportowców na te zawody.

Organizatorem była Konfederacja Afrykańska Padel, aktywnie angażuje się w rozwój tego sportu na kontynencie. Organizując wydarzenia takie jak Afryka Padel Cup, zachęca do praktyki padel i przyczynia się do jego rozwoju. Jego rola jest kluczowa w wydobywaniu i promowaniu nowych talentów padel w Afryce.

Turniej zakończył się emocjonującym finałem pomiędzy Madagaskarem a Mauretanią. Po fazie grupowej Madagaskarowi udało się w finale pokonać Mauretańczyków, wykazując się techniczną i strategiczną wyższością. Mauretania, biorąc pod uwagę swój pierwszy udział, nie ma się czego wstydzić i wykazała obiecujący potencjał na przyszłość.

Zwycięstwo Madagaskaru jest tym bardziej znaczące, że świadczy o jakości ich przygotowania i determinacji. Pojawienie się obwodu Madagaskaru Pro Padel Tour w 2023 roku, który oferuje cykliczne zawody na Madagaskarze, w znacznym stopniu przyczynił się do konkurencyjnego rozwoju zawodników. Gracze, którzy byli witani jak bohaterowie po powrocie do domu !

Sukces tej edycji Afryki Padel Puchar organizowany przez WPR stanowi ważny krok w kierunku przyszłości tego rozwijającego się sportu na kontynencie afrykańskim. Zapowiada świetlaną przyszłość, z nadzieją na jeszcze wyższy poziom rywalizacji w kolejnej edycji za dwa lata.