Hiszpania jest z Argentyną, krajem, w którym padel jest najbardziej rozwinięty. Jeśli w całej Hiszpanii padel jest wszechobecny i nadal się wznosi, możemy powiedzieć, że miastem, które wyróżnia się jako centrum padla w Hiszpanii, a może nawet na świecie, jest Madryt.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 200 ″ wysokość = ”200 ″]

Miasto skąpane w padlu

W prowincji Madrytu znajdują się nie mniej niż kluby 94 stowarzyszone z madrycką federacją padel dla terenów 897. I to bez liczenia niezliczonych wydarzeń związanych z padelem w regionie: Stage of the World Padel Tour i Master WPT, Youth Championship of Spain.

Większość klubów Padel znajduje się w aglomeracji Madrytu, gdzie w ostatnich latach pomnożyły się konstrukcje wewnętrzne i pozwalają na grę w każdą pogodę przez cały rok. Aby to zilustrować, odwiedziliśmy jeden z dużych klubów w Madrycie: Padel Nowy Mega Indoor.

Padel Nowy Mega Indoor: 8000 graczy

Klub ten znajduje się w mieście Arganda Del Rey, mieście liczącym 55000 20 mieszkańców, XNUMX kilometrów na południowy wschód od Madrytu. Padel New Méga Indoor to kompleks przeznaczony wyłącznie dla padla, składający się z 15 zadaszonych kortów, w tym kortu centralnego i całej przestrzeni niezbędnej do organizacji głównych zawodów.

Ta konstrukcja, o powierzchni ponad 6000, obejmuje również siłownię, profesjonalny sklep i przyjazny bar. Klub został przejęty w sierpniu 2015 przez Susana Zeledia (menedżer), Javier Sanchez i Emilio Parillo (dyrektorzy techniczni Co).

To dynamiczne trio nam to wyjaśnia „Ludzie 8000 grali już w padla w klubie, a 4000 gra tam regularnie ”. Klub zapewnia Javier i Emilio bardzo dobrzy zawodnicy pierwszej kategorii Madrytu.

„Po 18h wszystkie ziemie są zajęte”

Wśród praktyków jest 25% dzieci i 20% kobiet. Należy zauważyć, że od 18h wszystkie pola są zajęte przez praktyków lub klasy. Javier dodaje, że „ ta frekwencja jest taka sama dla innych klubów 6 w mieście „(Konstrukcje złożone z co najmniej terenów 7). Wiele turniejów organizowanych jest co tydzień i w weekend dla praktyków klubu. Ten klub jest również bardzo popularny wśród profesjonalnych graczy, którzy regularnie przyjeżdżają trenować (Sanyo Gutierrez, Maxi Sanchez, Juani Mieres, Willy Lahoz ....).

Jeśli wybierasz się do Madrytu, zrób skok do tego wspaniałego klubu. Atmosfera jest bardzo dobra. I nie ma problemu, jeśli szukasz partnerów.

Justin Garnier

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.