Wzięliśmy udział w A wyjątkowy program wśród panów, z zupełnie szalonym zakończeniem dnia. Zwycięstwo Adriena Maigreta i Jérôme’a Inzerillo nad Nathanem Courrinem i Thomasem Seux w trzech setach (6/7 7/6 6/1) pozostawiło swoje piętno. Trzeci rozstawiony, testowany już w poprzedniej rundzie przeciwko Muesserowi/Ayuso w maratonie zakończonym w tie-breaku trzeciego seta (3/7 6/5 7/7), musiał wykorzystać swoje zasoby, aby wywalczyć remis .
W górnej części tabeli rozstawieni z numerem 2, Guicharda/Begerona, zacznie jako główny faworyt przeciwko Maigreta/Inzerillo. Pozostaje pytanie, czy będą w stanie zapewnić najlepszy padel po tym, jak dali tak wiele w tę sobotę. Jérôme Inzerillo, choć odważny, przez większą część meczu zdawał się grać na drutach. Ze swojej strony Adrien Maigret nadal zaskakuje: właśnie wtedy, gdy myśleliśmy, że brakuje mu pary, przejął kontrolę, dominując na torze i utrzymując swój zespół do końca. Bez wątpienia był MVP meczu. Jeśli chodzi o Courrina/Seux, obaj mogą żałować, szczególnie w drugim secie, gdzie nie byli w stanie wykorzystać kilku niedociągnięć rywali.
W dolnej części tabeli najwięksi faworyci rozgrywek, Blanqué i Leygue, musiał ciężko pracować, aby pokonać parę Lozano/Perez Le Tiec, która rozegrała wybuchową grę.
Wreszcie siódme ziarno, Forcina/Rouaneta, sprawia niespodziankę (bardzo małą!) dostając się do półfinału. Zaproponowali sobie przekonujące zwycięstwo nad przegranymi z czwartego rozstawienia, Mena/De Meyer : Auradou/Dupont Brimbeuf: 7/6 6/0. Forcin/Rouanet nie będzie miał nic do stracenia przeciwko panującym mistrzom Francji, Blanqué i Leygue.

Franck Binisti odkrył padla w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od tego czasu Padel stał się częścią jego życia. Często można go zobaczyć podczas tournee po Francji, gdzie relacjonuje najważniejsze francuskie wydarzenia związane z padelem.