W niedzielę 2 sierpnia liga CBBL (Cote Basque Bearn Landes de Tennis) zorganizowała swoje etapy regionalne, aby wysłać parę mężczyzn i parę kobiet na ostatnie etapy mistrzostw Francji w padla, które odbędą się 17 i 18 października w Padel Club de Lyon (Central Padel).

Ligą CBBL był 13e liga, aby rozpocząć przygodę mistrzostw Francji. Klub tenisowy Luzien z boiskiem 2 był logicznie klubem wybranym przez ligę do organizacji wydarzeń.

Klub tenisowy Luzien: « Już ponad 10 lat padla »

Część historii Padela zaczyna się tutaj w klubie tenisowym Luzien w Saint Jean de Luz. Pola nie umknęły ich przeszłości. Zmęczony, zmęczony, tak, ale wciąż padel kort w pięknym otoczeniu z górami i niebieskim niebem w tle.

Prezes klubu tenisowego Luzien i sekretarz generalny ligi CBBL Jean-Yves MAISONNAVE wyjaśnia nam, że „ te ziemie mają już ponad 10 lat ”. Dlatego prezydent i lokalni gracze liczą na pomoc gminy w sprawie „ przynajmniej wyremontuj te ziemie, które tak bardzo tego potrzebują ".

Na ziemi, tak betonowej od ziemi do ściany, TC Luzien był gospodarzem pierwszej fazy regionalnej mistrzostw Francji padel po tym, jak gościł tam 5 lata regionalnej fazy tenisa plażowego.

W przypadku kobiet uszanowano rankingi

Tak, u kobiet występowały tylko pary 2. Ale te pary 2 pokazały nam, że liga CBBL ma ogromny potencjał na poziomie krajowym. Pierwszy mecz był już finałem. Zwycięska para wygrała prawo do udziału w finale w Lyonie w październiku przyszłego roku. " Nie ma czasu na okrążenie rozgrzewkowe ".

Na papierze musiała być korzyść zarówno dla -2 / 6, Camille MAISONNAVE (TC Luzien) i Alice TISSET (St Pierre d'Irube). Zawodnicy 2 bali się turniejów tenisowych. W obliczu nich para odważna, namiętna i daleka od robienia złudzeń: Yani LI (USPA) i Laura DE AIZPURA (TC Luzien), sklasyfikowane odpowiednio 15 i 5 / 6. Pierwszy zestaw wygrywa 6 / 2 przez rozstawiony No. 1. Drugi zestaw jest nieco bardziej skomplikowany przy długich wymianach w palącym słońcu. Mimo dobrego oporu osoby postronne musiały ostatecznie zgiąć się w drugim zestawie (6 / 3).

Jak wyjaśnia Jean-Yves MAISONNAVE « Camille MAISONNAVE i Alice TISSET mają za sobą bardzo mało padla ”. Grając bardziej regularnie, wyraźnie mają okazję zranić się na końcowych etapach. Mają także ogromną zaletę posiadania rankingu, który pozwoli im w dużej mierze uniknąć dużych francuskich par w pierwszych grach.

U mężczyzn: Siew w nasionach

Z zespołami 8 i niektórymi parami szczególnie bliskimi pod względem poziomu, musieliśmy spodziewać się skomplikowanych konfrontacji.

Z obecnych par 8 wszystkie profile zostały połączone. Niektóre mają więcej tenisa niż wiosła i odwrotnie.

Na papierze, w przeciwieństwie do kobiet, nie powinniśmy rozwodzić się zbytnio w rankingach tenisa, ponieważ jeśli niektóre pary, takie jak numer 1, brat PUCHEUX, były bardzo niebezpieczne, nie miała dość padel in arms, aby wygrać w ten weekend z graczami z większą ilością padla na dobę. Ale w tych szeregach były Cédric PUCHEUX dawny negatyw (obecnie 0) i Kevin PUCHEUX 3e na baskijskich mistrzostwach świata Pelota (15 / 2), to bezpieczny zakład, że wkrótce je znajdziemy na szczycie. Skończą 3e zawodów.

Logicznie, dwie najbardziej doświadczone pary padel były w finale: Raphaël JANNEL (2 / 6) / Yohan PONCHET (15 / 1), nr 2 i Justin GARNIER (2 / 6) / Franck BINISTI (30 / 5). W przeciwieństwie do innych gier, mieliśmy prawo do znacznie większej liczby lobów i wymian oraz godzin meczu 2.

W pierwszym secie to Raphaël JANNEL, były francuski mistrz tenisa plażowego i Yohan PONCHET, były negatywny, wywierali presję na pierwszą grę na przeciwnej parze, wygrywając białe. Raphaël JANNEL nie waha się strzelać do wielkich ciosów, podczas gdy Yohan Ponchet destyluje po przekątnej kilka morderczych piłek. Najlepiej zrobią sobie przerwę w 6 / 5, aby wygrać ten pierwszy zestaw 7 / 5.

Jeśli Franck Binisti, był szczególnie konsekwentny przez całą grę, w przeciwieństwie do swojego przegranego finału Padel W Infinity w Perpignan (Club du Mas) Justin Garnier był wręcz przeciwnie częściej na prądzie przemiennym, z czasami nieobecnymi, zwłaszcza na początku meczu.

W drugim secie Raphaël JANNEL i Yohan PONCHET mają luz po wygraniu pierwszego seta i ponownym uruchomieniu przeciwników. Justin Garnier nie musiał więcej ładować. Jego mecz wydawał się uciekać. Wygrywając gry 6 na 2, BINISTI / GARNIER wróciły wszędzie do zestawu 1.

Nadszedł czas super rozstrzygnięcia, aby jedna z dwóch par mogła dotrzeć do finału.

Para JANNEL / PONCHET pozostawia stopy na podłodze, aby szybko poprowadzić 3 / 0, a następnie 4 / 1.

Wtedy „ Garnier Show Rozpoczęło się: szok retro, Smash backhand i ... jedno udo mniej po gwałtownym uderzeniu w płot.

W następnych punktach 11 para BINISTI / GARNIER wygrała 9, kończąc na wyzwalaczu 10 / 6.

Podczas ceremonii wręczenia nagród (tenis, golf i wiosło) we wspaniałym klubie golfowym Chantaco byli obecni Catherine LACOSTE, Véronique SMONDACK. Catherine SABBAG NAHOUM (z Fundacji Philippe CHATRIER), dwaj Prezydenci Federacji Golfa i Tenisa: Jean-Lou CHARON i Jean GACHASSIN, Prezydent Ligi CBBL Eliane HEBRAUD i Sekretarz Generalny Jean-Yves MAISONNAVE.

Fazy ​​regionalne są kontynuowane przez ostatni krok w Essonne 5 września.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.