Malaga stanie się epicentrum padel amatorski od 6 do 9 października z organizacją 1st Międzynarodowy Puchar Klubu padel, w którym weźmie udział 144 zawodników z 24 drużyn.

Malaga, światowa stolica padel

Prezentacja zawodów odbyła się we wtorek przez doradczyni sportową Noelię Losadę; prezesEuropejskie Stowarzyszenie Klubów padel (EFCA), Claude Baigts; partner rekina Padel – producent padel i sprzęt – Alfonso Jiménez; oraz dyrektor Key one Events, Ionian Carballo.

W sumie weźmie udział 144 uczestników z 14 krajów, plus międzynarodowa selekcja z EFCA, zwana Barbarians. Miasto Malaga będzie reprezentowane przez 14 zawodników z dwóch drużyn: Shark Team Malaga i selekcji Costa del Sol.

Impreza ta po raz pierwszy odbywa się w Maladze pod tą nazwą, od zeszłego roku EFCA zorganizowała Europejski Puchar Klubów padel (w obiektach Club Leon XIII). W tym roku w turnieju biorą udział kluby amerykańskie i afrykańskie, a jego zadaniem jest pozostanie w Maladze i odbycie się tam co najmniej do 2025 roku.

Współorganizatorem zawodów jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Malaga oraz Europejskie Stowarzyszenie Klubów padel. Ceremonia otwarcia odbędzie się w piątek, 7 października od godziny 18:30 w centrum Inacua w Maladze. Wszystkie kluby będą paradować za flagą swojego kraju iz proporcem swojego klubu. Każdy klub otrzyma wizytę najwyższego autorytetu miasta, w towarzystwie Claude'a Baigtsa i prezydenta Shark Padel.

aecp-2022

Format CICP

Podobnie jak w przypadku Pucharu Europy, który odbywał się wcześniej pięć razy, format podzieli kluby na osiem grup po trzy. Tym razem na każdym spotkaniu między klubami zobaczymy dwa mecze między parami męskimi i jeden mecz między parami żeńskimi.

Osiem klubów, które zajmą pierwsze miejsce, powalczy o złoty medal, osiem drugich w tabeli srebrnej, a trzeci w tabeli brązowej.

Kwartały i połowy zostaną rozegrane w sobotę, a finały odbędą się w niedzielę. EFCA uważa Malagę za światową stolicę padel ze względu na swoją historię i pochodzenie, infrastrukturę, liczbę graczy, klimat i uczelnie sportowe. Dużym atutem dla organizacji tego turnieju są obiekty Centro de Raqueta de Málaga (Inacua), z 17 kortami.

klub mas aecp zwycięstwo
L8217année passée le club du Mas de Perpignan a remporté la Coupe d8217Europe des clubs de Padel

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !

Tagi