Najlepszy początek kwalifikacji malaga Premier Padel P1 z biegiem pięciu Francuzów, w tym dwie pary w 100% francuskie. Niestety żaden Francuz nie awansuje do drugiej rundy kwalifikacji.

Max Moreau i Johan Bergeron zmierzyli się z rozstawionym z numerem 5 previi, hiszpańską parą złożoną z Carlosa Martiego i Jose Luisa Gonzaleza. Przegrali w dwóch setach 6/3 6/2.

Para Bastien Blanqué / Dylan Guichard również poniosła ciężką porażkę w dwóch setach, 6/1, 6/0, przeciwko rozstawionemu z numerem 6 previas, Aitorowi Garcii i Miguelowi Angelowi Sorbesowi. Mecz, o którym warto zapomnieć dla francuskiej pary.

Ostatecznie Thomas Leygue i Roger Aromi nieznacznie przegrali z hiszpańską parą Jesus Moya / Pedro Vera w trzech setach 6/4 4/6 6/4. Jak powiedział nam Francuz, szuka „spójności” z partnerem. Być może to właśnie ten brak konsekwencji kosztował ich dzisiejszy mecz, który był wąski. Pamiętajcie, że Roger Aromi jest dobrze znany we Francji z tego, że był partnerem innego francuskiego zawodnika, Jérémy’ego Scateny.

Jeśli chodzi o losowanie mężczyzn, w Maladze już się zakończyło. Barwy Francji będzie reprezentować jedynie Léa Godallier. W turnieju głównym będzie kojarzona z Włoszką Giorgią Marchetti. Pamiętaj, że Alix Collombon poleci do Meksyk na marginesie turnieju w Maladze.

Ten dzień był jednak dla nas wyjątkowy Silingo, który być może swój ostatni mecz na zawodowym boisku rozegrał w Maladze.

Agustin Silingo i Gustavo Nunes przegrywają z braćmi Deux 6/1, 6/0. Okrutna porażka, gdyby to był ich ostatni mecz, ale jaka długowieczność dla Silingo, który pozostawi ślad w tym sporcie.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.