Federico Chingotto et Alejandro galan pokonali górę Arturo Coello / Agustín Tapia wygrać czwarta koronacja w tym sezonie. Burzliwy finał, w którym czwórka graczy nigdy nie osiągnęła jednocześnie swojego najlepszego poziomu.

Jednak jeśli Chingalan zakończyło się zwycięstwem tego meczu 6/4 1/6 6/1, finał mógł zakończyć się w pierwszym secie. W rzeczywistości, Super Szop pracz Chingotto równie dobrze mógł to zrobić wrzuć ręcznik po wzięciu zły ruch łopata na głowie.

Rzeczywiście, jak widzimy od początku swojej współpracy z Fede, Ale Galan zajmuje znacznie więcej miejsca w środku i regularnie pojawia się za plecami partnera, gdy ten otrzymuje lob grać w piłkę. Tak właśnie stało się na Majorze we Włoszech, z tą różnicą, że tym razem Federico Chingotto, zamiast się zmieniać, również chciał zagrać piłką. W rezultacie Argentyńczyk otrzymał gwałtowne uderzenie rakietą w głowę.

Temat był kontynuowany, a Chingotto nadal wydał wspaniały chiquita na Arturo Coello co pozwoliło mu wygrać tę wymianę. Jednak gdy tylko punkt został zdobyty, Fede trzymał się za głowę i poprosił o przerwa medyczna położyć na czole okład z lodu.

Przypominamy, że jeśli kontuzja nastąpi w trakcie punktu i wymaga przerwania gry, gracze mają prawo pomiędzy 3 do 5 minut przerwy na żądanie. Alejandro Galan miał prawo do tego samego podczas swojego półfinału przeciwko superpiby, Otrzymałem mocny wolej z bekhendu Di Nenno w kroku.

Na szczęście dla pary Chingotto / Galan, więcej strachu niż szkody. Gdyby Argentyńczyk otworzył czaszkę, dla duetu hiszpańsko-argentyńskiego mogłoby to być znacznie bardziej skomplikowane, ponieważ – jak przypomniano Laura Clergue podczas transmisji na żywo, zabrania się wchodzenia na tor we krwi !

W każdym razie wszystko dobre, co się dobrze kończy… nawet jeśli Fede niewątpliwie opuścił finał z trofeum… i niezły guz !

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.