Kompletnie szalony finał „P6000” od Open Pneus Cash au Réunion Padel Klub gdzie poznaliśmy zwycięzców P1000 HAT, pierwszego etapu RUN Padel Wycieczka na Reunion, Quentin Ayuso i Morgan Mannarino zmierzą się z czwartym rozstawionym w turnieju, Thibautem Pechem i Benoitem Theardem, którzy jak dotąd poradzili sobie z rywalizacją, przegrywając średnio mniej niż 5 gemów we wszystkich swoich meczach.

Od początku Thibaut Pech i Benoit Theard wydawali się o krok wyżej, bardziej regularni i być może świeżsi. Pierwszy set i znaczna część drugiego seta zakończyły się zwycięstwem pary z Toulouse. Pierwszy set kończy się po 33 minutach: 6/4. A jednak, niemal pod prąd gry, Morgan i Quentin zdołali uzyskać w drugim secie niemal nieoczekiwany tie-break, który nawet zakończył się na ich korzyść. Podobnie jak ten mecz, Morgan i Quentin słabo rozpoczęli tie-break, ale na szczęście wykorzystali kilka błędów Toulouse, które sprowadziły ich z powrotem na właściwą drogę i pozwoliły im wszędzie dojść do jednego seta.

Réunion Padel Klub

Rozegranie trzeciego seta jest prawie nieoczekiwane w przypadku pierwszego rozstawionego w turnieju. Zespół z Toulouse przyspiesza i prowadzi 3 do 1, mając wiele możliwości na przełamanie i wybicie się w trzecim secie, aby prowadzić 4/1. Mówimy sobie, że tym razem TS3 nie będzie mógł wrócić. Napisano jednak, że ten tydzień na Reunion będzie wyjątkowy dla Mannarino / Ayuso, którzy dokonają spektakularnego powrotu.

To prawie nierealne, że Morganowi i Quentinowi nie tylko udaje się uniknąć 5/1, ale następnie rozgrywają 5 partii z rzędu i prawdą jest, że wykorzystują skurcz Benoita Thearda, aby wygrać 6/4 w tym samym decydującym secie 2. kolejne zwycięstwo na Reunion.

Tej nocy Benoit Theard i Thibaut Pech nie będą mieli serca świętować, ponieważ wydawało się, że finał wyciągnął ich naprzeciw.

Dla Morgana Mannarino i Quentina Ayuso jest to jak sen. Przeszli przez wszystkie stany i ponownie wygrali mecz w 3 setach po tych wygranych na HAT w zeszłym tygodniu i ponownie w półfinale tego turnieju.

Mannarino / Ayuso osiąga dublet: BRAWO!

I wreszcie, jak możemy nie powrócić do ogólnej atmosfery tego turnieju: wyjątkowego sukcesu na Reunion Padel Klub, który w każdym razie zdobywa nagrodę za najzabawniejszy turniej na początku sezonu. Zawodnicy, widzowie i organizatorzy spisali się znakomicie. Do zobaczenia za rok na nowej edycji RUN!

Zdjęcia: Renaud Roux

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.