Mająca zaledwie 24 lata Manon Marcarie, była mistrzyni Francji w piłce ręcznej Interligi i wicemistrzyni Francji w związku rugby, obecnie ugruntowuje swoją pozycję obiecującej postaci w lidze padel français. Podróż obecnego 26. miejsca w rankingu FFT, naznaczona odważnym przejściem od piłki do rakiety, może stać się źródłem inspiracji dla wielu sportowców.

Od boisk do piłki nożnej, ręcznej i rugby po korty tenisowe padel

Manon Marcarie

„Urodzony w Bayonne, rozpocząłem karierę sportową w piłce nożnej, zanim w wieku 9 lat odkryłem piłkę ręczną w moim rodzinnym mieście. Podczas roku studiów sportowych w 2014 roku osiągnęłam swój najwyższy poziom zdobywając tytuł Mistrza Francuskiej Interligi. Następnie na krótko związałem się z rugby, gdzie w wyborach regionalnych w 2016 roku zdobyłem także tytuł wicemistrza Francji.

Odkrycie padel na studiach

„Pod wpływem mojej rodziny, która grała w tenisa, uwiódł mnie ten sport podczas letnich sesji w pobliżu mojego domu w Kraju Basków. Chciałem kontynuować naukę w Bordeaux, rejestrując się w 2019 r., aby skorzystać z opcji oferowanej przez moją szkołę prawniczą i nadzorowanej przez Béatrice Aucouturier”.

Powstanie w świecie padel

Manon Marcarie

„Pandemia Covid-19 w 2020 r. tymczasowo zahamowała moje ambicje konkurencyjne, ale gdy tylko powróciła w 2021 r., zacząłem brać udział w moich pierwszych turniejach na poziomie P250, aż do zdobycia tytułu mistrza francuskiej uczelni z Manon Delanlay. Moje spotkanie z Mandé Noualsem z Duży Padel, który powstał dzięki Béatrice, był punktem zwrotnym, ponieważ zintegrowała mnie z grupą regionalnych graczy, co pozwoliło mi zwiększyć częstotliwość moich gier.

„Kilka miesięcy później zacząłem brać udział w lekcjach grupowych Jean-Thomas Peyrou. Następnie spragniony postępu dołączyłem do jej akademii w styczniu 2023 r. wraz z Cassandrą Senjean, która miała takie same ambicje jak ja”. 

Jego cele i styl gry

„Obecnie trenuję trzy razy w tygodniu z Jean-Thomasem, a następnie dwa razy w tygodniu z Gaëlem Le Glédiciem w ośrodku Ultimate Physical. Zamierzam dostać się do Top 20 przed wrześniem. Marzę także o tym, aby zakwalifikować się do moich pierwszych Mistrzostw Francji z Cassandrą i wziąć udział w moich pierwszych turniejach FIP w drugiej części sezonu, jeśli mój poziom na to pozwoli.”

„Powiedziałbym, że mój styl charakteryzuje się podejściem taktycznym, skupionym na budowaniu punktów specjalnie dla mojego partnera, ale pracuję nad tym, aby stać się bardziej agresywnym, abym także mógł skracać wymiany”.

Profesjonalne zaangażowanie i wsparcie sponsorskie

„Po tym, jak nie zdałem egzaminu prawniczego na początku roku szkolnego, całkowicie poświęciłem się pracy padel, podejmując szkolenie TFP w celu uzyskania dyplomu instruktora. Korzystam ze wsparcia sponsorów m.in Kuikma et Joko Padelco pozwoli mi spokojniej kontynuować sezon w 2024 roku.”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.