Podczas wywiadu udzielonego o Padel Magazine, Manu Garcia, jeden z aktorów tzw padel francuski, zainwestował w My Padel Sklep, angielski Padel Sklep i PadelXP, dostarczył swój raport do padel.

Le padel, koło ratunkowe

Zacząłem grać padel dawno temu. Miałem 15 lat, więc minęło już XNUMX lat.

Mieszkałem w Hiszpanii i miałem duże problemy z łokciem, kiedy grałem w tenisa. Jak możesz sobie wyobrazić, zacząłem od tenisa.

Mój fizjoterapeuta już grał padel w tym czasie i zaproponował mi rehabilitację padel. Pozwoliło mi to dalej ćwiczyć. Przez kilka miesięcy nie mogłem grać w tenisa, ale nadal uprawiałem sport dzięki padel.

Więc zacząłem ten sport w ten sposób i nigdy nie przestałem. Gdy tylko problem z łokciem się poprawił, ponownie zacząłem grać w tenisa. Ale potem nadal trochę robiłem padel dodatkowo.

Potem, kiedy przyjechałem do Francji, do Montpellier, nie było padel. Więc odpuściłem sobie na 2-3 lata, potem zacząłem znowu grać w latach 2013-2014 w Lille.

Manu Garcia cały się uśmiecha

„Konkursy za mną”

Im więcej gram padel, tym więcej pieniędzy tracę. Ponieważ zamiast pracować przy komputerze, gram. i padel nic mi to nie daje, bo dzisiaj nie jestem ani profesjonalistą, ani świetnym piłkarzem. padel !

I to nie dlatego, że od dawna uprawiamy jakiś sport, że koniecznie jesteśmy dobrzy! Minęło dużo czasu odkąd zacząłem padelMyślę, że dobrze sobie radzę, ale nie jestem też wielkim graczem. Brałem udział w wielu konkursach i myślę, że osiągnąłem szczyt swojego poziomu, tego, co mogłem zrobić. Więc dzisiaj w ogóle nie rywalizuję.

Gram w kilku turniejach, ale to wciąż rozrywka: P250 lub P500.

Le padel, to tylko pozytywne!

Nie spotkałem się z żadnym rozczarowaniem padel. Na razie jest to sport, pasja, która przyniosła mi tylko pozytywne rzeczy. Poznałam wspaniałych ludzi, więc jestem bardzo szczęśliwa.

Następnie, jeśli chodzi o moje osiągnięcia w padel, Myślę, że miałem szczęście, że mogłem pracować dla ważnych graczy w padel. Pracowałem dla dużej strony internetowej sprzedającej sprzęt dla padel.

Sprzedaję również tory padel. Więc myślę, że dotknąłem wielu aspektów padel czy w części terenowej, części rakietowej...

Dziś mam kilka stron internetowych i sklep stacjonarny, więc jestem całkiem zadowolony z podróży, którą odbyłem i chcę ją dalej rozwijać. Mamy też dzisiaj wiele projektów dla Francji dotyczących sprzedaży rakiet śnieżnych padel.

Manu garcia

Dla mnie to przyjemność móc codziennie rozmawiać z ludźmi, pomagać im radą, uczyć się od nich, bo każdego dnia klienci, współpracownicy uczą mnie nowych rzeczy, a nawet nasi konkurenci uczą nas, abyśmy wszystkie postępy razem.

Świat padel dziś jest to grupa przyjaciół. Wszyscy się znamy, wszyscy razem pracujemy i lubimy się. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem rozwinąć tę relację z tym otoczeniem. więc padel szczerze mówiąc na razie jest tylko dobrze.

Powoli tak, ale zdecydowanie

Należę do osób, które uważają, że zbyt szybki rozwój nie jest dobrą rzeczą. Trzeba wszystko robić dobrze, spokojnie i przede wszystkim nie spieszyć się.

Biorę na przykład przypadek Szwecji, gdzie wszyscy mówili o eksplozji padel w Szwecji.

Punktem, z którego jestem bardzo zadowolony w odniesieniu do Francji, jest fakt, że jesteśmy umiarkowani w odniesieniu do wzrostu padel. Co prawda nadal uważamy, że rozwijamy się za wolno, bo nadal chcielibyśmy, żeby to szło szybciej, chcielibyśmy podwoić liczbę boisk w ciągu 2 lat...

Ale dzisiaj, jeśli padel rozwija się powoli we Francji, jest to spowodowane dużą częścią administracyjną. My, Francuzi, mamy tę stronę administracyjną, że zanim otworzysz klub, musisz zrobić mnóstwo papierkowej roboty, a na koniec paradoksalnie jesteśmy zdegustowani, ponieważ wmawiamy sobie, że wszystko dzieje się powoli.

Ale wzrost padel we Francji wygładziła się, co oznacza, że ​​np. jeśli jutro będzie upadek, to będzie on mniej brutalny.

Nie zamierzamy przyjąć takiego klapsa jak obecnie Szwecja, gdzie wzrost był tak wykładniczy, że znaleźli się w nadmiarze struktur. Oznacza to, że dziś w Szwecji podaż jest znacznie wyższa niż popyt, dlatego kluby zamykają się co tydzień, co miesiąc. Ten wykładniczy wzrost nie jest dobrą rzeczą.

A we Francji osobiście chciałbym, żeby sprawy potoczyły się trochę szybciej, ponieważ myślę, że między rozwojem dzisiejszej Francji a rozwojem Szwecji istnieje szczęśliwe medium, to szczęśliwe medium, które możemy nazwać na przykład Włochami. Wzrost we Włoszech jest znacznie silniejszy niż we Francji, ale znacznie mniej ekstremalny niż w Szwecji.

Więc tak, chciałbym, żeby to szło szybciej. Uspokaja mnie jednak fakt, że ten umiarkowany wzrost oznacza, że ​​jeśli jutro we Francji nastąpi stagnacja i utrata impetu, to będzie on umiarkowany. Nie zobaczymy zamknięcia 70 klubów w ciągu jednego roku, ponieważ liczba klubów zamkniętych w Szwecji w 2022 roku była katastrofą.

W sumie nadal jestem zadowolony z rozwoju, jaki padel we Francji.

Strona administracyjna, prawdziwy kłopot

Dziś jedną z głównych przeszkód w rozwoju padel dla mnie to cała ta strona administracyjna. Oznacza to, że musisz złożyć niesamowitą prośbę, aby móc umieścić ziemię padel w klubie towarzyskim.

Ale z drugiej strony, moim zdaniem, właśnie to uratuje osoby prywatne, ponieważ niektóre osoby prywatne martwią się o stworzenie padel w audiencjach.

Ale musimy również podziękować FFT, ponieważ jest akceleratorem rozwoju padel.

Nadchodzą nowe projekty

Strony internetowe i sklep to teraz moja główna działalność. Witryna została stworzona w tamtym czasie przez Juliena Pesa, ponieważ na rynku francuskim istniało realne zapotrzebowanie na duży wybór rakiet.

We Francji powstała już strona internetowa, zarządzana przez Vincenta Bruneta, naszego kolegę z Perpignan. Jest wielkim profesjonalistą, który wykonuje świetną robotę, ale miał nieco bardziej ograniczoną ofertę.

We Francji istniał realny popyt na dużą liczbę marek, w porównaniu na przykład z Hiszpanią, gdzie było już 500 różnych modeli rakiet.

Byłem dostawcą Juliena, to znaczy sprzedałem mu rozwiązanie, które dawało mu duży wybór rakiet śnieżnych padel. Był bardzo inteligentny i miał bardzo dobrą wizję, ponieważ zdał sobie sprawę, że we Francji istnieje bardzo duże zapotrzebowanie i że francuscy klienci chcą dużo większego wyboru.

Stworzył więc stronę, na której od pierwszego dnia było już wiele rakiet na sprzedaż. To było wizjonerskie, ponieważ dzisiaj, kiedy patrzymy na francuskich konkurentów i widzimy nowe strony, które pojawiły się od Julien w 2019 roku, wszyscy mają prawie 300 modeli.

Dla mnie to też było wspaniałe spotkanie. Stworzył stronę, a ja dołączyłem do niego po post-Covid. Potem zaczęliśmy razem pracować, dalej inwestowaliśmy w strony internetowe: My Padel Sklep, angielski Padel sklep, PadelXP również, który został stworzony przez Régisa, mojego dzisiejszego głównego partnera.

Trzy strony internetowe, które działają dobrze, jesteśmy zadowoleni! Mamy fizyczny sklep w Pau, który działa bardzo dobrze. Otworzyliśmy ją półtora roku temu, a po 1 miesiącach rozszerzyliśmy. Oznacza to, że sklep funkcjonował dobrze i dzięki temu udało nam się podwoić powierzchnię sprzedażową.

Jest Fred Richeme, który jest szefem cten sklep i kto jest naszym kierownikiem budowy od strony sklepu, ale także od strony logistyki.

Francuski Manu Garcia Padel Sklep

Mamy projekty we Francji, w tym projekt, który jest nieco opóźniony na południu Francji, ale który powinien wyjść z ziemi w 2023 roku, to nowy format sklepu. A potem pracujemy nad rozwojem sieci franczyz we Francji.

Bardzo chcemy rozwijać sieć i mieć 10-20-30 francuskich sklepów Padel Kupuj na terenie Francji we franczyzie !

Eleonora Coulibaly

Co za przyjemność być dziennikarzem w środku padel, atrakcyjny rozwijający się sport. Mam nadzieję, że spodobają Ci się oferowane treści. Do zobaczenia wkrótce być może na stoku!