Półfinały Argentyńczyk P1 wydał swój werdykt wczoraj wieczorem. Nic więc dziwnego, że o tytuł będą walczyć dwie najlepsze w danej chwili pary męskie.

Coello i Tapia niewzruszeni

Światowe numery 1 i 2 musiały zmierzyć się z Mikiem Yanguasem i Javim Garrido, którzy w poprzedniej rundzie zakończyli emocjonujący mecz. Bardziej zainspirowani i skuteczniejsi w swoich serwisach Coello/Tapia rozpoczęli dobrze i objęli prowadzenie od pierwszego aktu.

W drugiej rundzie Yanguas i Garrido walczyli. Debel odwdzięczył się z hukiem, umieszczając Arturo Coello w lodówce (33% rozegranych piłek) i wyrywając zapierający dech w piersiach tie-break. Scenariusz, który nie zmartwił duetu hiszpańsko-argentyńskiego, który w gorących momentach zachowywał całą jasność umysłu. Agustin Tapia (48 bezpośrednich punktów!) zostaje wybrany MVP meczu. Wynik końcowy: 6/3, 6/7, 6/2 w ciągu 2 godzin i 18 minut gry.

„Chingalan” odrzuca Superpibes

Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk znaleźli swoją ulubioną irytację. Pokonani w Sewilli i Asunción Argentyńczycy ponownie przegrali z Chingotto i Galanem, którzy zakwalifikowali się do piątego z rzędu finału (6/3, 6/3).

Rozstawiony z numerem 2 zdominował spotkanie głową z ramionami. Bardziej regularna i bardziej przenikliwa, mogła liczyć na Galan świetnych wieczorów z 21 zdobytymi punktami i 6 niewymuszonymi błędami. A jednak najczęściej wzywano Fede Chingotto (62% zagranych piłek)…

Obie drużyny toczą teraz łeb w łeb (wszędzie dwie koronacje). Kto pierwszy podniesie trzeci puchar? Odpowiedź za kilka godzin, pod koniec finału, który będzie transmitowany na żywo w Canal + o 19:XNUMX, z komentarzami Juliena Guerre i Laury Clergue.

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.