Mecz Yanguas/Garrido z Nieto/Sanz wliczany do kwart P1 w Mar Del Plata, charakteryzowała się wymianą mięśni z udziałem Mike'a Yanguasa i Coki Nieto.

Podczas gdy Mike Yanguas i Javi Garrido spokojnie zmierzali ku zwycięstwu (6/4, 4/0), napięcie wzrosło po kontrowersyjnej sytuacji. Mamy 40/30, numer 11 na świecie uderza swoim lobem w szybę i prosi sędziego o „wyzwanie”. Decyzja, która irytuje Nieto, przekonanego, że piłka jest faulem. Następnie następuje gorąca dyskusja między dwoma mężczyznami, podczas której Coki Nieto grozi wycofaniem się („Jeśli mu to dadzą, wychodzę!” Nie gram ! ») i Mike Yanguas, który rozgrzewa się z Maxim Grabielem, trenerem swoich przeciwników.

VAR ostatecznie przyznał punkt Nieto/Sanzowi, ale rodak z Malagi nie poddaje się. Podchodzi do siatki, prosząc o wyjaśnienia rywala, który odpowiada, że ​​jest na tyle blisko, że może mówić. Jon Sanz przychodzi, aby uspokoić sytuację i gra zostaje wznowiona przy gwizdach argentyńskiej publiczności.

To nie pierwszy raz, gdy Andaluzyjczyk bierze udział w historiach na torze. Nadal wygrał ze swoim partnerem (6/4, 6/1) i przygotowuje się do walki z Coello/Tapią w półfinałach.

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.