Gdybyśmy spojrzeli tylko na pierwszego seta, powiedzielibyśmy sobie: „to finał, który nie zapisze się w annałach.” Plakat był atrakcyjny na papierze… ale znacznie mniej na ziemi. Paula Josemaría et Ariany Sanchez znaleźli drogę do finału, a nie przeciwko byle komu... swoim wicemistrzom: Delfi Brea et Bea González.

Jednak mecz się zaostrzył, począwszy od drugiego seta od zmontowane nieoczekiwane od superpiba wyczerpany po półfinał, który trwał 3h28. To zmęczenie kosztowało ich końcówkę meczu, ale co za walka w Mar Del Plata. Zwycięstwo Pauli Josemarii i Ariany Sanchez: 6/1 5/7 6/4 w 3h11 gry.

Pierwszy zestaw jednokierunkowy

Już od pierwszego seta szybko zrozumieliśmy, że to spotkanie będzie dla nas skomplikowane superpiba. Jeśli udało im się zdobyć break pointy z pierwszego gema serwisowego, to żadnego nie zamienili. Jeszcze gorzej: skradziono im zaangażowanie w następnym meczu.

To wystarczyło Ariemu i Pauli, którzy już w pierwszej rundzie nadal prowadzili wyścig. Hiszpańska para tak naprawdę nie miała żadnego sprzeciwu, twarzą do niej. Bea i Delfi, zbyt statyczne, nie mogły zainstalować swojej gry.

W końcu gra o honor superpibaAle bardzo szybko osiągnął 6/1 w tym finale.

Cuda Delfi Brea i Bea Gonzalez

Początek drugiej rundy zaszkodził także Delfi Brei i Bei Gonzalez. TO superpiba, którzy po przegranej pierwszej rundzie zdawali się być zupełnie na dnie przepaści, po raz kolejny stracili zaangażowanie już na początku seta…

Jednak numery 2 na świecie nigdy nie przestały wierzyć w swoje szczęście, dopóki nie wróciły na bramkę, dając sobie pierwszą przerwę w tym spotkaniu. Kilkukrotnie musieli nawet odrabiać break pointy na korzyść swoich przeciwników (Łącznie 10 za 9 zaoszczędzonych), co wyszło im bardzo dobrze.

Do tego stopnia, że ​​jako pierwsi oferowali sobie stałe punkty. Jeśli pierwsi nie nawrócą się, w służbie Pauli Josemarii i Ariany Sanchez, byli z drugiej szansy, ponownie w serwisie numer 1... Tym razem po przeróbce. Finał rozpoczyna się ponownie w Mar Del Plata, w szalonej atmosferze… 7 / 5.

Josemaria/Sanchez, pod koniec napięcia

Trzeci set był jeszcze bardziej zacięty niż drugi. Obie drużyny ponownie zmobilizowały się, aby spróbować zdobyć ten tytuł i mecz w końcu osiągnął poziom, na który liczyliśmy !

Argentyna płonęła, kibicując każdemu punktowi swojej ulubionej drużyny: Delfi Brea i Bea Gonzalez. TO superpiba poszli zaczerpnąć z głębi swoich rezerw, aby stawić czoła światowym numerom 1 z przodu sceny.

Niestety, to nie wystarczyło Delfi i Bei, które próbowały zdobyć piąty z rzędu tytuł. TO 3h28 półfinału i 3h11 w finale ukończą superpiba który załamał się w najgorszym momencie. Stracili przerwę na 4:4 a w następnej grze, po wyjątkowej kontrze Pauli Josemarii, numery 1 na świecie wygrały to niesamowite spotkanie.

Koniec panowania Bei Gonzalez i Delfi Brei, które będą miały passę 20 meczów bez porażki. Ze swojej strony Paula Josemaria i Ariana Sanchez na nowo odkryły smak zwycięstwa w Argentynie, ofiarowując się trzeci tytuł w sezonie (po Rijadzie i Doha)! To ich 30. wspólny tytuł… a do bliźniaków Alayeto tracą tylko trzy punkty.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.