Pierwszy dzień losowania głównego Mar Del Plata Premier Padel P1 został oznaczony przez dwa starcia na „A1”. Padel vs Premier Padel". I jeśli wiele spodziewaliśmy się po debiucie na oficjalnym torze FIP Alfonso i Aguirre, to ostatecznie w Argentynie wyróżniła się kolejna para z toru Fabrice'a Pastora...

Tę parę tworzą Fede Chiostri i Maxi Sanchez Blasco. Duet numer 6 A1 Padel sprawili małą niespodziankę, dominując Arnau Ayatsa (55) i Frana Guerrero (51), po całkowitym opuszczeniu ich początku meczu. Argentyńczycy wygrali 7/6 6/2 przed własną publicznością i zakwalifikowali się do drugiej rundy, w której będą starali się podtrzymać dobrą passę w starciu z 12. parą Premier Padel, Gil/Moyano.

W przeciwieństwie do swoich rodaków, którzy zdecydowali się pominąć A1 France Open, Aguirre i Alfonso byli obecni w Beausoleil, gdzie dotarli do finału. Mając zaledwie 24 godziny na dotarcie do Argentyny i regenerację po porażce w trzech setach (i tygodniu), drużyna z grupy A00 nr 2 nie była specjalnie przygotowana do meczu. Jednak w meczach z Lijo (1) i Diestro (48) nie były one śmieszne. Ale na nieszczęście dla nich Tolito i Gonzie z pewnością brakowało odrobiny świeżości, aby móc zrobić różnicę w gorących chwilach. Stracili 38/7 5/6 w nieco ponad 4 godziny.

Wyniki te w każdym razie pokazują jedno, a mianowicie, że mieszkańcy A1 Padel są w pełni zdolni do pokonania stałych bywalców głównych stołów turnieju Premier Padel, gracze, którzy zajmują około 50. miejsce na świecie. Czy mogą zrobić lepiej? Początek odpowiedzi w najbliższy wtorek drugim meczem Chiostri / Sanchez Blasco!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !