Czy kiedykolwiek spędziłeś ferie zimowe pod słońcem i ciepłem Andaluzji?

Nie wahaj się dłużej, odłóż narty i wyjmij rakiety śnieżne, szorty i koszulki!

Tak, padel urodził się w Acapulco (Meksyk) u Enrique Corcuery, ale to w Marbelli wylądował w Europie i rozwinął się tam, by stać się sportem, którym jest dzisiaj.

Marbella, pionierskie miasto w padel

Eksport dyscypliny do Hiszpanii to zasługa Corcuery, który latem zaprasza swoich przyjaciół do gry na swoim korcie w Las Brisas w Meksyku. Kluczową rolę w tej ekspansji odegrał jego przyjaciel, książę Alfonso z Hohenlohe-Langenburg, deweloper i założyciel klubu Marbella.

Był odpowiedzialny za sprowadzenie go do Hiszpanii i wprowadzenie na Costa del Sol w 1974 roku, budując dwa tory w swoim klubie hotelowym, pierwszym zbudowanym w Hiszpanii.

Padel Pochodzenie Malaga
Luis Nieto na pierwszym dziedzińcu padel w Hiszpanii w Marbelli

W latach 1980-1990 na kortach klubu Marbella odbywały się słynne turnieje „Pro-Am”, sponsorowane przez sklepy „Smith & Smith” w Las Arenas, należące do człowieka, który miał zostać pierwszym prezesem Międzynarodowej Federacji Padel (1991), Julio Alegría Artiach, jedna z najważniejszych postaci w historii tego sportu, która ustanowiła międzynarodowe regulacje dotyczące padel.

Osobowości przyciągane przez ten sport

Kluczowy moment w ewolucji padel w Hiszpanii na początku lat 90. pasjonowały się tym nowym, modnym sportem jeszcze w Marbelli osobistości ze świata polityki, ekonomii i dziennikarstwa.

Marbella padel minister
José María Aznar (były szef hiszpańskiego rządu)

Szybki sukces padel przyciąga osobowości tenisowe, takie jak Manolo Santana. Mistrz Hiszpanii nadał swojemu rozwojowi ostatecznego kopa, organizując turnieje w Marbelli, które przyciągały coraz więcej osób.

padel Marbella

Padel niezapomniana wycieczka

Zrobić padel w Marbelli to jak surfowanie na Hawajach! Słońce, palmy, plaże, ocean...

Ze średnią temperaturą 18-20 stopni zimą i 28-30 stopni latem, to miasto oferuje idealne warunki do zabawy na świeżym powietrzu. Będziesz miał przywilej gry w jednym z najlepszych klubów na świecie (Nueva Alcantara), który ma idealną lokalizację nad morzem, ultra-doświadczonych trenerów i najnowocześniejsze zaplecze.

Marbella padel

Po wysiłku komfort. Marbella i jej okolice to niekończąca się studnia aktywności na świeżym powietrzu, nie wspominając o słynnym, niezwykle znanym „życiu nocnym”! Między innymi możesz zrobić:

  • Rejsy żeglarskie w celu zobaczenia delfinów
  • Typowe pokazy koni andaluzyjskich
  • Kitesurfing w Tarifie na majestatycznych plażach
  • Jednodniowa wycieczka do Maroka
  • Zwiedzanie pięknych okolicznych wiosek
Marbella padel aktywności sportowe

I wiele więcej ...

Nie wahaj się dłużej i zapytaj o więcej informacji naszego partnera Sports To B, który przygotowuje dla Ciebie wyjątkową wycieczkę, która prawdopodobnie zamieni się w pielgrzymkę!

Weekend Padel w Marbelli ze Sports To B

  • Kurs 3-dniowy (od 3 do 4 godzin dziennie, certyfikowani trenerzy, bale, poczęstunek). Łącznie 10 godzin praktyki:
    • zajęcia teoretyczne, techniki, taktyka, mecze trenerskie, mecze z lokalnymi graczami, turniej według poziomu, jeśli chcesz.
  • 2 noclegi w hotelu **** w pobliżu klubu. Śniadanie w cenie, pokój dwuosobowy.
  • Cały transport (w tym A/R z lotniska)

Od 780 € z VAT za osobę

Kontakt :

seb@sportstob.com

telefon i WhatsApp: +34 685 40 88 03

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.