Marc Bernils ma dopiero 22 lata. Jego kariera przed nim, Hiszpan rozpoczyna nowy projekt z Ricardo Martins. Odkryj tego utalentowanego młodego gracza, który w nadchodzących miesiącach może zaskoczyć niejednego.

Padel Magazine : Czy możesz opowiedzieć nam swoją historię tym, którzy Cię nie znają. Skąd pochodzisz ?

Marc Bernils:„Pochodzę z okolic Barcelony, z Lloret de Mar. Zacząłem grać w tenisa i piłkę nożną. Piłka nożna zaczęła mi bardzo dobrze działać, a ja zacząłem grać tylko w piłkę nożną. Pewnego dnia moja rodzina poszła się pobawić padeli nagle zostałem złapany przez padel. Potem przestałem grać w piłkę nożną. Zacząłem naprawdę trenować, potem pojechałem do Barcelony, aby się poprawić. Zacząłem grać na torze Federacji Katalońskiej, a World Padel Tour.

„Zawsze grałem ze Scateną, a on zaproponował grę na APT Padel Wieża. W Belgii mieliśmy dobry zegarek. Powiedział mi, że może grać z innym Francuzem, a ja miałem okazję z Ricardo Martinsem ”.

Padel Magazine : Porozmawiajmy o twoim związku z Jeremym Scateną. Po Belgii postanawiasz się rozstać, dlaczego?

Marc Bernils:„Z Jeremy'm to coś wyjątkowego. Jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi. Mogę powiedzieć, że jest jednym z moich najlepszych przyjaciół. Wychodziłem z okresu bez grania, byłem trochę rozłączony, a on prosi mnie o coś, czego nie mogę mu dać. Wszystko było pospieszne. Nie czułem się dobrze fizycznie. W rozgrywającym przeciwko Holendrowi chce zastosować taktykę, której nie mogę osiągnąć. Przegrywamy tę grę, ale nie przestaliśmy grać razem z powodu tej gry. Rozmawiamy, jesteśmy przyjaciółmi, nawet razem graliśmy w Future of Portugal ”.

„Scat miał inny projekt z Tisonem, więc rozmawiałem z Miguelem Oliveirą, który doradził mi Ricardo Martins”.

Padel Magazine : Z Ricardo czujesz się bardziej zrelaksowany. Masz nawet trenera tutaj, w Portugalii. W szesnastym przegrywasz seta, ale nie wychodzisz z meczu.

Marc Bernils:„Ricardo mnie przywitał. Od miesiąca jestem w Portugalii i mieszkam z jego rodziną. Dał mi wszystko, kiedy go nie znałem. Dla mnie to niesamowite ”.

„W szesnastym meczu mieliśmy trudny mecz. Bez trenera nie sądzę, żebyśmy wygrali. Jestem graczem, który ma dużo strzałów, ale brakuje mi decyzji. Zacząłem głęboko i popełniłem kilka błędów. Trener pomógł mi wygrać ten mecz.”

Padel Magazine : W ósmym osiągasz swój wynik testu porównawczego. 

Marc Bernils:„Po tym meczu mieliśmy dużo pewności siebie. Cejas i Blasco były faworytami. Myślę, że grałem naprawdę dobrze, a mój kolega z drużyny nadal gra naprawdę dobrze ”.

Padel Magazine : Jesteś obecnie na APT Padel Wieża. Jaki jest Twój średnio/długoterminowy cel?

Marc Bernils:„Moim celem na najbliższe 5 miesięcy jest granie z Ricardo, czy to działa, czy nie. Chcę z nim projekt. Chciałbym zobaczyć, czy mogę przyjechać i mieszkać tutaj w Portugalii, aby trenować z nim, lub odwrotnie, z nim w Barcelonie. Pojedziemy razem do Szwecji na 3 turnieje. Wtedy zobaczymy, ale chodzi o to, aby kontynuować razem ”.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.