Marka Cocheta jest założycielem Niebieski Padel i był odpowiedzialny za Niebieski Padel Kubek. Jednak ten entuzjasta padel wcale nie obiecywano tej kariery, ten, który w 2023 roku doświadczył radykalnej zmiany życia.

Przy mikrofonie Padel Magazine, Marc Cochet wspomina swoje początki w branży padel i w tym pierwszym wydaniu Blue Padel Puchar.

Prawie dekada padel

Zacząłem na padel 9 lat temu z przyjacielem, który przez kilka lat mieszkał w Hiszpanii. To on wprowadził mnie w ten sport, ale wtedy nie grałem zbyt wiele.

Zawsze uprawiałem sporty rakietowe, zaczynając jak wielu z tenisem w wieku 7 lat przez 5 lat, ale Przez dwadzieścia lat grałem głównie w squasha.

Od 3 lat oddaję się całkowicie padel. Mam długą karierę zawodową w międzynarodowej firmie z branży dźwigowej, gdzie zawsze mam kontakt z klientami i zarządzam zespołami sprzedażowymi.

Rok 2023, nowy kamień milowy

Rok temu postanowiłam radykalnie zmienić swoje życie. Po dwudziestu dwóch latach dobrej i lojalnej służby Wciągnęłam się w wydarzenia sportowe, a dokładniej w padel.

Niebieski Marca Cocheta Padel Kubek

Aby zyskać wiarygodność w tym nowym wszechświecie, spędziłem i uzyskałem dyplom trenera TFP piętnaście dni temu. Dyplom ten jest atutem w organizacji wydarzeń i pozwala mi, podobnie jak dzisiaj, zostać sędzią dzięki mojemu JAP1. Jest także przydatny do prowadzenia początkujących lub tych, którzy chcą się doskonalić, zapewniając im strukturę gry.

Niebieski Padel Kubek

W ramach końcowych etapów BLUE PADEL UPC, mamy trzynaście zespołów z różnych środowisk, jak lotnisko w Nicei, które utworzyło sekcję padel, duże firmy, takie jak Vinci Facilities Tertiaire, które również było partnerem i powitało nas w swojej siedzibie na rozpoczęcie turnieju w ramach swojej oferty usług i recepcji „Serenity”; istniały struktury lokalne w kilku sektorach działalności.

Niebieski Padel Puchar 2024

Ideą jest umożliwienie liderom biznesu lub event managerom wzięcia udziału w tym wyjątkowym konkursie., z prestiżowymi nagrodami oferowanymi przez renomowanych partnerów, takich jak SBM w Monako i Negresco w Nicei.

Zwycięzcy otrzymają nocleg w hotelu dla dwojga w Monte Carlo Bay, nadmorskim hotelu w Monako, co jest czymś wyjątkowym jak na turniej. padel We Francji. Finaliści wygrywają sesję spa w Negresco. To turniej usług na wysokim poziomie ze szczególnym uwzględnieniem posiłków i napojów, co sprawia, że ​​jest to możliwe wydarzenie łączące wypoczynek, sport i networking.

Le padel zyskuje na znaczeniu w świecie biznesu, pozwalając pracownikom zacieśniać więzi i tworzyć networking w przyjaznej atmosferze.

Dwa rodzaje reakcji

Rozmawiając z uczestnikami, zauważyłem dwa rodzaje reakcji: tych, którzy już ćwiczą padel są od razu zainteresowani, podczas gdy inne, przyciągnięte siecią uczestniczących przedsiębiorstw, są zainteresowani po kilku wyjaśnieniach. Trwająca trzy miesiące rywalizacja umożliwiła liczne wymiany i tworzenie więzi pomiędzy zespołami, wzmocnionych wspólnymi posiłkami po każdym meczu.

Sport był zawsze częścią mojego życia, a organizowanie wydarzeń z tego zakresu było logiczną kontynuacją po mojej karierze na stanowisku kierownika sprzedaży. Le padel, ze swoim przyjaznym i wesołym duchem, to sport, który każdy szybko docenia.

Męska wszechobecność

Jednakże w zawodach rekreacyjnych nadal dominują mężczyźni, co jest godne ubolewania. Podczas niedawnego spotkania z notariuszami, na czterdziestu pięciu uczestników tylko pięć lub sześć stanowiły kobiety. Wielu innych chciałoby wziąć udział, ale nie odważyło się, bojąc się, że nie podoła temu zadaniu.

Wiele trzeba zrobić, aby zachęcić kobiety do udziału, być może poprzez organizowanie basenów, kategorie kobiet i/lub drużyny mieszane.

Druga edycja już w toku!

Ta edycja wzbudziła prawdziwy entuzjazm i domaga się kolejnych wydarzeń. Dla mnie była to pierwsza edycja udana i skontaktowało się ze mną wiele osób zainteresowanych udziałem w kolejnych edycjach. Zatem do zobaczenia pod koniec tego roku lub na początku przyszłego na jeszcze większym wydarzeniu., z być może różnymi poziomami i określonymi etapami końcowymi.

Z pewnością powtórzymy to doświadczenie i nie mogę się doczekać, aż Cię tam zobaczę. Nie wahaj się i skontaktuj się z BLUE PADEL która organizuje także wydarzenia dla firm, takie jak seminaria, teambuilding, turnieje, dla Twoich pracowników, dostawców czy klientów. Dołącz do nas na naszej stronie www.niebieskipadel06.com

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.