20150913_173621WYWIAD Z MARCELĄ FERRARI ASYSTENTEM TRENERA PABLO LIMA I FERNANDO BELASTEGUINA

Czy możesz się przedstawić ?

Nazywam się Marcela Ferrari, urodzona w 1981 roku, odpowiedzialna za szkolenie Fernando Belasteguina i Pablo Limy oraz za Szkołę Padel przez Star Padel, Klub Fernando Belasteguina w Barcelonie.

Jesteś także graczem padel na torze WPT?

Ponieważ uwielbiam ten sport i chcę pozostać w formie, nadal gram na katalońskim torze, a kiedy WPT przyjedzie do Barcelony, jeśli mogę, skorzystam z okazji. Na przykład w tym roku nie grałem, ale ogólnie próbuję.

Twój najlepszy ranking na WPT?

Nie powiem najlepiej (śmiech), ale na katalońskim torze, który jest najsilniejszy (w Hiszpanii), jestem na piątym miejscu, kiedy są zawodnicy tacy jak Lucia Sainz (WPT nr 5) i Marta Marrero (N ° 9 WPT), który przyjechał grać na tym torze. (Od redakcji: Marcela gra na katalońskim torze z Lucią Sainz. Lucia Sainz jest partnerem cudownej Marty Ortegi na WPT).

Jak długo trenujesz Belę i Pablo?

Belą opiekuję się już od 4 lat… i to prawda, że ​​stało się to bardzo szybko. Mikel Sciorilli jest głównym trenerem drużyny (przyp. Red .: mieszka w Madrycie i śledzi zawodników na turniejach). Więc jestem sztafetą Mikela w Barcelonie, ponieważ żyję jak dwaj piłkarze w Barcelonie. Od stycznia br. Opiekuję się również Pablo Limą.

Ile osób tworzy zespół wokół pary Bela i Pablo?

Jest nas wielu Najpierw Tony Martinez do przygotowania fizycznego, potem Mikel Sciorilli, który jest trenerem, a następnie zespół, który jest niewidzialny.

Dla mnie zespół, który jest niewidzialny i jest bardzo ważny, bazą są żony graczy, którzy są tam podczas tego turnieju w Monako, ale którzy są również obecni z graczami, w najtrudniejszych czasach, zobacz ich w dom. Ta praca jest fundamentalna i stanowi podstawę wszystkiego, ponieważ w przeciwnym razie nie mieliby ani wściekłości, ani siły, ani radości z gry na boisku.

Każdy ma wtedy swojego fizjoterapeutę i inne osoby do zajęć na świeżym powietrzu w trakcie padel.

Jaka jest Twoja dokładnie rola?

Będąc z nimi w Barcelonie, tak jak Bela i Pablo mieszkają w Barcelonie. Ponieważ nie ma tam Mikela (jest w Madrycie), moją rolą jest kontakt z Mikelem, który prowadzi mnie na treningach, aby podać cele każdej sesji, aby je zrealizować. Poszukuję sparingpartnerów, kortów (zewnętrznych lub halowych). Zwykle trenujemy w Star Padel który jest klubem Beli, ale czasami trzeba szukać krytego boiska, szukać sparingów i trenują na 100%. Tak naprawdę z nimi jest to bardzo łatwe, ponieważ zawsze trenują na 200%. Moją rolą jest po prostu być tam, wspierać ich we wszystkim, a następnie zdać raport Mikelowi.

Jak wygląda typowy tydzień bez turnieju dla tych graczy?

Kiedy biorą udział w turniejach, ogląda ich transmisję strumieniową, ponieważ nie mogę podróżować z powodu mojej pracy. Kiedy nie biorą udziału w turnieju, chodzi o pracę, ciężki trening. Następnie wykonują najpierw pracę fizyczną rano padel… Jeśli jest ktoś, kto chce podwójnej sesji lub jeśli Mikel planuje kolejną sesję, to jest z nim. Na ogół spędzają na korcie od 1h30 do 2h dziennie padel, ale zależy to od dnia, co najwyżej od 2 do 2 godzin 30 dziennie, aby osiągnąć cele. Co jest z nimi dobrze, co tydzień, gdy tam są, chcą coś ulepszyć i zawsze idą dalej. Nie przychodzą na treningi, nie, dużo wymagają, a cały zespół musimy uważać przez cały tydzień.

Jak można ulepszyć zawodnika, który przez tyle lat był numerem 1, jak Bela, który wygrał wszystko ... jak to możliwe, aby przynieść mu coś więcej jako trenera lub trenera?

Zadałem sobie to pytanie. Czy można dalej się doskonalić? Odpowiedź brzmi: tak, wciąż można się doskonalić. Zdajesz sobie sprawę, że tak… To nie w ciągu roku, ale w ciągu tygodnia, że ​​ciągle ulepszają drobne szczegóły, aby mieć większą prędkość, aby zwracać coraz mniejsze piłki… zawsze . Dlatego myślę, że są numerem 1, każdego dnia proszą o więcej od siebie, nie tylko mają dobry strzał, jeśli mogą mieć lepiej, a nawet lepiej… nie mają nie rozglądając się, ale oglądając własną grę, którą mogą ulepszyć. I dobrze wykonuj swoją pracę, codziennie trzeba coś ulepszyć. Jeśli jest to fizyczne, techniczne, taktyczne… mogą polegać na tym wspaniałym zespole.

Cechy Bela i Pablo?

Dla mnie pierwsza to osoba. To, że zgodzili się zintegrować kobietę ze swoim zespołem jest dla mnie niesamowite.

Jeśli nie cechy: to pracownicy, bardzo prości, wiedzą, co robić w każdym momencie swojej pracy, dobrze wykonana praca, walczą ... to nie są tak naprawdę ciosy same w sobie, ale tak jest to walka, wytrwałość, poświęcenie, praca i poza boiskiem są wspaniałymi ludźmi.

 

Jak Bela i Pablo się uzupełniają?

Obaj gracze są bardzo walecznymi ludźmi. Nie wiedzieliśmy, co da kombinacja tych 2 graczy, ale w końcu mówię dziś, że daje to doskonały koktajl. Uzupełniają się wzajemnie, ponieważ oboje doskonale wiedzą, jaka jest ich przestrzeń i oboje kochają to samo: wygrywanie!

Jakie są różnice między parą Bela-Juan Martin Diaz i parą Bela-Pablo Lima

To pytanie, o które nigdy nie pytano mnie ... Dla mnie Juan Martin jest geniuszem i podziwiam go, ale nigdy go nie szkoliłem. Również dla mnie posiadanie zawodników Bela i Pablo Lima w Barcelonie jest czymś wyjątkowym. Są różne i ja też żyję inaczej. Jeśli o mnie chodzi, patrzę na teraźniejszość, a para Bela / Lima może zrobić niesamowity tandem. Każda rzecz ma swoją scenę i dla mnie jest to bardzo fajna i miła scena.

Czy są inne kobiety, takie jak ty, które trenują mężczyzn, czy jesteś jedyną osobą na torze?

Na poziomie zawodowym są świetni trenerzy, tacy jak Neki (przyp. Red.: Trener Neki Berwig pary żeńskiej Patty Llaguno / Eli Amatriain nr 3 WPT), ale na torze męskim, o czym nie wiem. Gdzie indziej powinno być więcej, dlaczego nie? Oczywiście nie możesz nadążyć za ich tempem, ale bardziej chodzi o bycie z nimi, zachęcanie ich, poprawianie ich, bycie towarzyszem podróży, jeśli to konieczne. Kobieta to potrafi. Bela jest pierwszym graczem, który przyjął kobietę do swojego zespołu i dał przykład, że jest to możliwe. I nie idzie mu to źle, prawda? Nie ma złego zespołu, prawda? (śmiech)

Mikel jest głównym trenerem, który liczy na mnie w Barcelonie. To lata 4, którymi opiekuję się Belą, i to będzie rok z Pablo. I nie sądzę, aby którykolwiek z nich zauważył, czy jest to kobieta czy mężczyzna. Wiedzą, że daję wszystko i są szczęśliwi, i to się liczy.

Wywiad przeprowadzony 13 września 2015 roku w Monako podczas World Padel Tour Kristina CLEMENT dla Padel Magazine.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.