20150913_173621WYWIAD Z MARCELĄ FERRARI ASYSTENTEM TRENERA PABLO LIMA I FERNANDO BELASTEGUINA

Czy możesz się przedstawić?

Nazywam się Marcela Ferrari, urodzona w 1981 roku, odpowiedzialna za szkolenie Fernando Belasteguina i Pablo Limy oraz za Szkołę Padel przez Star Padel, Klub Fernando Belasteguina w Barcelonie.

Czy jesteś także odtwarzaczem padel w obwodzie WPT?

Ponieważ uwielbiam ten sport i chcę pozostać w formie, nadal gram na katalońskim torze, a kiedy WPT przyjedzie do Barcelony, jeśli mogę, skorzystam z okazji. Na przykład w tym roku nie grałem, ale ogólnie próbuję.

Twój najlepszy ranking na WPT?

Najlepsze, co nie powiem (śmiech), ale na katalońskim torze, który jest najsilniejszy (w Hiszpanii), jestem nr 5, kiedy są tacy gracze jak Lucia Sainz (nr 9 WPT) i Marta Marrero (N ° 3 WPT), który przyszedł zagrać na tym torze. (Nota redaktora: Marcela gra na katalońskim torze z Lucią Sainz Lucia Sainz jest partnerką cudownej Marty Ortegi w WPT).

Jak długo trenujesz Belę i Pablo?

Teraz 4 zajmuje się Belą ... i to prawda, że ​​stało się to bardzo szybko. Mikel Sciorilli jest głównym trenerem drużyny (uwaga: mieszka w Madrycie i śledzi graczy na turniejach). Jestem więc przekaźnikiem Mikela w Barcelonie, ponieważ żyję jak gracze 2 w Barcelonie. Opiekuję się również Pablo Lima od stycznia tego roku.

Ile osób jest częścią zespołu wokół pary Bela i Pablo?

Jest nas wielu Najpierw Tony Martinez do przygotowania fizycznego, potem Mikel Sciorilli, który jest trenerem, a następnie zespół, który jest niewidzialny.

Dla mnie zespół, który jest niewidzialny i jest bardzo ważny, bazą są żony graczy, którzy są tam podczas tego turnieju w Monako, ale którzy są również obecni z graczami, w najtrudniejszych czasach, zobacz ich w dom. Ta praca jest fundamentalna i stanowi podstawę wszystkiego, ponieważ w przeciwnym razie nie mieliby ani wściekłości, ani siły, ani radości z gry na boisku.

Każdy następnie ma swojego fizjoterapeutę i innych ludzi na zajęcia na dworze w Padel.

Jaka jest twoja rola dokładnie?

Będąc z nimi w Barcelonie, tak jak Bela i Pablo mieszkają w Barcelonie. Ponieważ nie ma tam Mikela (jest w Madrycie), moją rolą jest kontakt z Mikelem, który prowadzi mnie na treningach, aby podać cele każdej sesji, aby je zrealizować. Poszukuję sparingpartnerów, kortów (zewnętrznych lub halowych). Zwykle trenujemy w Star Padel który jest klubem Beli, ale czasami trzeba szukać krytego boiska, szukać sparingów i trenują na 100%. Tak naprawdę z nimi jest to bardzo łatwe, ponieważ zawsze trenują na 200%. Moją rolą jest po prostu być tam, wspierać ich we wszystkim, a następnie zdać raport Mikelowi.

Jak wygląda typowy tydzień bez turnieju dla tych graczy?

Kiedy biorą udział w turniejach, widzą, jak grają w streamingu, ponieważ nie mogę podróżować z powodu mojej pracy. Kiedy nie biorą udziału w turnieju, muszą pracować, ciężko trenować. Najpierw rano ćwiczą fizykę, a potem padla ... jeśli jest ktoś, kto chce podwójnej sesji lub jeśli Mikel planuje kolejną sesję, to musi być z nimi. Ogólnie rzecz biorąc, spędzają 1h30 w 2h dziennie na boisku w Padel, ale zależy to od dni, maksymalnie 2h w 2h30 dziennie, aby osiągnąć cele. Co jest z nimi dobre, co tydzień, kiedy tam są, chcą coś poprawić i zawsze idą dalej. Nie przychodzą trenować, nie, wymagają dużo, a cały zespół musimy być uważni przez cały tydzień.

Jak można ulepszyć zawodnika, który przez tyle lat był numerem 1, jak Bela, który wygrał wszystko ... jak to możliwe, aby przynieść mu coś więcej jako trenera lub trenera?

Zadałem sobie to pytanie. Czy można dalej ulepszać? Odpowiedź brzmi: tak, możliwe jest dalsze doskonalenie. Zdajesz sobie sprawę, że tak ... Nie jest to rok, ale tydzień, w którym ciągle poprawiają drobne szczegóły, aby mieć większą prędkość, aby obracać pociski zawsze niżej ... zawsze , Dlatego myślę, że są numerem 1, każdego dnia proszą o siebie więcej, nie tylko mają dobry strzał, jeśli mogą mieć coraz lepsze, a nawet lepsze ... nie nie rozglądaj się, ale oglądają własną grę, co mogą poprawić. I wykonuj pracę dobrze, każdego dnia musisz coś poprawić. Jeśli jest to fizyczne, techniczne, taktyczne ... mogą polegać na tym wspaniałym zespole.

Cechy Bela i Pablo?

Dla mnie pierwsza to osoba. To, że zgodzili się zintegrować kobietę ze swoim zespołem jest dla mnie niesamowite.

Jeśli nie cechy: są pracownikami, bardzo prostymi, wiedzą, co muszą robić w każdej chwili swojej pracy, dobrze wykonaną robotę, walczą ... to nie są same strzały, ale to to walka, stałość, poświęcenie, praca i poza sądem, są wspaniałymi ludźmi.

W jaki sposób Bela i Pablo się uzupełniają?

Obaj gracze są bardzo wojowniczymi ludźmi. Nie wiedzieliśmy, co dałaby kombinacja tych odtwarzaczy 2, ale ostatecznie mówię dzisiaj, że daje idealny koktajl. Uzupełniają się, ponieważ bardzo dobrze się znają na swojej przestrzeni i oboje lubią to samo: wygraj!

Jakie są różnice między parą Bela-Juan Martin Diaz i parą Bela-Pablo Lima

To pytanie, o które nigdy nie pytano mnie ... Dla mnie Juan Martin jest geniuszem i podziwiam go, ale nigdy go nie szkoliłem. Również dla mnie posiadanie zawodników Bela i Pablo Lima w Barcelonie jest czymś wyjątkowym. Są różne i ja też żyję inaczej. Jeśli o mnie chodzi, patrzę na teraźniejszość, a para Bela / Lima może zrobić niesamowity tandem. Każda rzecz ma swoją scenę i dla mnie jest to bardzo fajna i miła scena.

Czy są inne kobiety, takie jak ty, które trenują mężczyzn, czy jesteś jedyną osobą na torze?

Na poziomie zawodowym są świetne trenerki, takie jak Neki (uwaga: trener Neki Berwig z pary żeńskiej Patty Llaguno / Eli Amatriain nr 3 WPT), ale na torze męskim, nie wiem. Gdzie indziej powinno być więcej, dlaczego nie? Oczywiście nie możesz nadążyć, ale bardziej chodzi o bycie z nimi, zachęcanie ich, poprawianie ich, w razie potrzeby bycie towarzyszem podróży. Kobieta może to zrobić. Bela jest pierwszym graczem, który bierze kobietę do swojego zespołu i pokazuje przykład, że jest to możliwe. I to nie jest dla niego złe, prawda? Nie ma złego zespołu, prawda? (Śmiech)

Mikel jest głównym trenerem, który liczy na mnie w Barcelonie. To lata 4, którymi opiekuję się Belą, i to będzie rok z Pablo. I nie sądzę, aby którykolwiek z nich zauważył, czy jest to kobieta czy mężczyzna. Wiedzą, że daję wszystko i są szczęśliwi, i to się liczy.

Wywiad przeprowadzony 13 września 2015 roku w Monako podczas World Padel Tour Kristina CLEMENT dla Padel Czasopismo.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.