Podczas gdy Mondial de Padel Rok 2020, który odbył się w Katarze zakończył się kilka dni temu, wróćmy krótko do naszego spotkania z Marceli Ferrari, kapitan reprezentacji Włoch i trener padel w Hiszpanii.

Padel Magazine już miał możliwość rozmowy z bardzo przyjaznym Włochem podczas Mistrzostw Europy w Rzymie. 

W tym roku między dwoma meczami i pod pięknym słońcem Doha Lorenzo Lecci Lopez i młoda kobieta mogli poświęcić czas na omówienie zawodów i historycznego trzeciego miejsca dla naszych transalpejskich sąsiadów.

Historia

"Dla nas jest to historyczne, ponieważ po raz pierwszy uzyskaliśmy ten ranking w kategorii kobiet. Poziom gry dziewcząt podczas 3 spotkań był bardzo wysoki.

Wiemy, że w domu masz Alix Collombon i Léa Godallier które wyznaczają duchy w zjednoczonym zespole, który niczego nie rezygnuje z ziemi. Jednak moi gracze mieli niesamowitą grę i dali z siebie wszystko na torze".

Godallier Vo Marchetti Orsi decydujący mecz włochy francja katar

Życie poświęcone padel

„Dla tych, którzy mnie nie znają, jestem trenerem padel. Pochodzę z tenisa, ale szybko zakochałem się w tym torze.

Więc zacząłem grać tak szybko, jak to możliwe. Stamtąd założyłem firmę eventową związaną z tym sportem i na spotkaniu dołączyłem do zespołu technicznego Fernando Belasteguin przez 8 lat i Pablo Lima przez 3 lata.

Miałem też okazję pracować z dwoma bardzo dobrymi francuskimi graczami, których uwielbiam, którzy są Johan Bergeron i Max Moreau.

mam szkołę padel w Barcelonie, tuż obok Camp Nou i mam tę wielką szansę towarzyszyć włoskiej selekcji kobiet padel od 2018 ″.

Wyższy poziom gry

„4 lata temu, kiedy byliśmy w Paragwaju, mogliśmy poczuć, że niektóre selekcje właśnie weszły w świat padel bo poziom gry był niższy.

Dziś już tak nie jest. W każdej selekcji są gracze, którzy grają w turniejach międzynarodowych i którzy poważnie trenują ”.

„Spotkaliśmy zespoły takie jak Belgia czy Holandia, tym lepiej dla nas, ponieważ udało nam się wygrać nasze mecze, ale równie dobrze mogliśmy przegrać, ponieważ poziom gry również w nich rośnie."

„Przeciwko Brazylii było niesamowite, mieliśmy na myśli zakwalifikowanie się, a zawodnicy byli pełni motywacji.

Wygraliśmy mecz w 3. secie ostatniego meczu z zawodnikami kontuzjowanymi w nogach.
To prawda, że ​​Brazylia bardzo często trafia na 3. pozycję i dlatego było to dla nas bardzo duże zwycięstwo.”

Przyszłość w reprezentacji

„Uwielbiam być w kadrze narodowej, towarzysząc zawodnikom podczas tych ważnych zawodów. Świetnie się z nimi bawię, więc tak, chciałbym móc dalej ich trenować i żeby nadal mi ufali.

Po tym nigdy nie wiadomo, czasami praca trenera może nie działać, ale mam nadzieję, że przygoda będzie trwała i że będziemy na następnym Świecie”.

Znajdź cały wywiad tuż poniżej:

Inne wywiady można znaleźć na stronie Youtube z Padel Magazine.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.