Na etapie obwodu World Padel Tour grał w Barcelonie, Padel Magazine przeprowadził wywiad z niestrudzonym Marcelo Capitani (1975), obecnym graczem WPN 68e.

Święty program dla tego argentyńskiego narodowego mistrza tenisa juniorów, pro padel od 1993, mistrza Kraju Basków 2004 i 2005, finalista Open San Sebastian 2006, zespół mistrza Hiszpanii 2009 i który był wśród najlepszych par 8 w pro torze 2006 do 2008.

Doświadczony gracz o skromnych rozmiarach, znany ze swojej inteligencji na torze, w tym sezonie kojarzy mu się z hiszpańską jazdą Salvą Orią urodzoną w 1996.

Oto nasz wywiad z wielkim mężczyzną z międzynarodowego padla z San Sebastian.

Patrząc z trybun, Twoja podróż wydaje się skomplikowana, trudna fizycznie i psychicznie.

Racja, możemy porozmawiać padel maraton! 4 mecze na wysokim poziomie w 3 dni. Pomiędzy kwalifikacjami wstępnymi a kwalifikacjami musimy wygrać 4 mecze i wreszcie dojść do stołu finałowego, wielka chwila! Ale konkurencja jest bardzo ostra. Kiedy nie jesteś już ziarnem i przechodzisz przez pole kwalifikacyjne, znacznie skraca to czas regeneracji.

Doświadczenie jest ekscytujące, ale także bardzo wymagające: poziom graczy na torze jest coraz wyższy. Przygotowanie psychiczne i fizyczne jest fundamentalne ... Tak wygląda padel pro!

Kiedy grasz z nowym partnerem, który ma o wiele mniej doświadczenia niż ty, jak podchodzisz do wydarzenia World Padel Tour? 

Dzisiaj naszym celem jest zebranie jak największej liczby punktów, aby dobrze ustawić się w kwalifikacjach do etapu WPT, a tym samym uniknąć wielkich karabinów od samego początku. Odrywamy się od każdego meczu i staramy się dopracować naszą taktykę, aby dotrzeć jak najdalej w tym sezonie.

Padel, jeden z niewielu sportów, w którym można zobaczyć tylu graczy z tak dużą różnicą wieku?

Mała precyzja ... termin weteran, wolę, żeby gracz doświadczył siwizny (śmiech). Co więcej, Salva inwestuje z oddaniem, siłą i niesamowitą przyjemnością, a wszystko to sprawia, że ​​doświadczenie jest atrakcyjne. Spotkanie pod koniec roku, aby sprawdzić, czy stowarzyszenie było dla nas korzystne.

Widziałeś, jak Salva gra, on chce, jest silny, bierze nogę ... jest bardzo skupioną osobą, która ma dobrze określone cele.

W końcu zastanawiam się, czy weteran to nie on (śmiech)?

Pamiętam też, że Salva właśnie grała ze znakomitym Matiasem Nicolettim (32e Wpt) w Walencji ... Doświadczenie, które ma coraz więcej, a potem, jak powiedziałeś: Ma talent!

Czy przeprowadzasz się trochę za granicę na inauguracje ...?

Niedawno zainaugurowaliśmy klub w Chorwacji (w tym właściciel byłego piłkarza R. Prosineckiego) z nieuniknionym Miguelem Lampertim.

Niedawno zaproponowałem kliniki kliniki Padel w Berlinie. Niespotykana emulacja padla w całej Europie, ale także w Ameryce i Azji.

Byłem też ostatnio w Rzymie. Tam jest gorączka Padel ... ten sport przeżywa bezprecedensowy rozwój międzynarodowy od kilku lat.

Po powrocie do Hiszpanii wyjaśnia nam sytuację padla amatorskiego, mówimy o zjawisku społecznym ...

Świat amatorski to silnik Padel w Hiszpanii: każdy może grać, bawimy się od samego początku, relacjonujemy dzieląc się więcej niż w innych sportach. Bez tej rezerwy amatorskich graczy ... niewiele rzeczy byłoby dziś możliwych.

Myślę też, że pojawiają się nowi aktorzy i to dobrze. Na poziomie publiczności i zawodników nie dlatego, że otwiera się nowy klub, zdobędzie klientów istniejącego klubu i triumfuje ekonomicznie.

Pochodzisz z Argentyny, tam gra się w padel?

Le padel wygrywa wtedy i tylko wtedy, gdy jakość oferowanych usług jest optymalna. Jesteśmy z Argentyny i sprawdziliśmy to w złotym wieku padel, okres prosperity, który zakończył się gwałtownie w połowie lat 90. XX wieku, dwa główne czynniki powodujące upadek padel w Agentine to bezprecedensowy kryzys gospodarczy i kontuzje niedoświadczonych graczy biorących udział w każdym możliwym i możliwym do wyobrażenia turnieju.

W Argentynie obecne ożywienie padla opiera się głównie na powadze usług oferowanych przez kluby.

Według mnie Hiszpania nie będzie miała do czynienia z tym problemem, poziom usług jest globalnie wysoki ... dla klubu 1, który zamyka ... 2 otwiera swoje drzwi.

Wywiad z Jean-Marc HERARD

Jean-Marc Herard

Jean-Marc Herard jest kronikarzem Padel Magazine międzynarodowo. Barcelona oferuje nam bardziej międzynarodową wizję padel w tym jego kronikę Padel Brzęczeć. JMH jest skanerem padel Świat.