Marcelo Capitani: „Dlaczego nie Wimbledon?”

Marcelo Capitani nadal zajmuje pierwsze miejsce we włoskim rankingu. W wieku 1 lat włosko-argentyński zdradza sekrety swojej długowieczności i opowiada o ewolucji padel międzynarodowy.

Gratulacje dla Belgów

Lorenzo Lecci Lopez: Jaki jest sekret Twojej długowieczności w padel międzynarodowy ?

Marcelo Capitani: „Dbam o siebie, szczególnie trenując. Nigdy nie miałem poważnej kontuzji, więc w wieku 47 lat nadal mogę powiedzieć, że cieszę się padel. To, że jestem numerem 1, zależy również od tego, kto gra w turniejach na włoskim obwodzie. Wszystko to jest jednak możliwe dzięki moim kolegom z drużyny. We Włoszech poziom gry rośnie, ponieważ gra coraz więcej osób padel".

Lorenzo Lecci Lopez: Porozmawiajmy o Pucharze Świata. Nie był to oczekiwany wynik, zwłaszcza w przypadku porażki z Belgią. W końcu kończysz dziewiąty.

Marcelo Capitani:"TAk. Przede wszystkim chciałbym pogratulować belgijskim graczom (Peeters/Geens), którzy dobrze nas pokonali na boisku. Ich poziom jest bardzo wysoki. Pokonali także Scatenę i Bergerona. Nie spodziewaliśmy się, że przegramy tę konfrontację i było to rozczarowanie. Ale pomyśl o tym, to jest sport. Mogliśmy spasować i rozegrać kwarty, ale tak nie było. Zespół był w stanie zareagować, aby zająć 9. miejsce.”

Triggiano 23 kwietnia 2022 Slam Padel autor: Mini 2022 Marcelo Capitani i Denis Tomas Perino Foto Giampiero Sposito

Skopiuj model tenisa

Lorenzo Lecci Lopez: Ten Puchar Świata jest pierwszym tak zrównoważonym między narodami. Widzimy to również z 9. włoskim miejscem. Co myślisz ?

Marcelo Capitani: "Zgadzam się z Tobą. Wszystkie drużyny przedstawiają graczy, którzy grają na torze. Bardzo pozytywny jest fakt, że Międzynarodowa Federacja organizuje tak wiele turniejów na całym świecie. Oczywiście Argentyna i Hiszpania są nadal znacznie powyżej, ale ta różnica została zmniejszona. Są drużyny nie grające najlepszych miejsc w rankingu, którym udało się rozegrać bardzo dobre mecze.

Lorenzo Lecci Lopez: Ten rok jest historyczny dla padel z turniejami w emblematycznych miejscach, takich jak Roland-Garros czy Foro Italico. Jaki jest twój punkt widzenia na tę sytuację, ty, który jesteś w padel przez tyle lat?

Marcelo Capitani: „Wszystko naszymi działaniami pomaga rozwijać padel, ale myślę, że ta Międzynarodowa Federacja zapewnia, że padel przybywa do kultowych miejsc. Roland-Garros, Egipt… a dlaczego nie dolecieć do Wimbledonu? Skopiuj działanie tenisa i dostosuj go do padel jest bardzo pozytywny. Myślę, że Federacja wykonuje świetną robotę w szczególności z Luigim Carraro. Byłoby miło, gdyby ten rozwój trwał nadal, gdyby wszystkie siły ciągnęły się w tym samym kierunku. Więc możemy być sportem olimpijskim”.

Zjednoczcie się i idźcie razem

Lorenzo Lecci Lopez: Czy uważasz, że można by zobaczyć związek między? Premier Padel et World Padel Tour ?

Marcelo Capitani: „Chciałbym z całego serca, aby ci ludzie zjednoczyli się dla dobra padel. Już teraz obserwujemy wykładniczy wzrost w każdym kraju na świecie. Fakt, że wszyscy jednoczą się, aby razem się rozwijać, jest najlepszym sposobem na rozwój padel".

Lorenzo Lecci Lopez: Jakie przesłanie możemy skierować do młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć karierę zawodową?

Marcelo Capitani: „Teraz wszystko jest możliwe. Młodzi ludzie muszą kontynuować naukę, bo to z pewnością da im plus. Kariera zawodowa może rozwijać się równolegle ze studiami i jest to udowodnione. Powiem im, żeby zachowali regularność i konsekwencję. Porażki i rozczarowania są częścią podróży, a ważne jest, aby wstać."

Publié par
Lorenzo Lecci Lopez