Kiedy Cupra Padel Point Tour z Bordeauxw zeszłym tygodniu udało nam się znaleźć Margaux Randjbar, aktualnie 29. francuski zawodnik w rankingu.

Menedżer ds Padel House, w którym odbył się pierwszy etap, wspomina swoje początki w klubie i swoją podróż jako zawodniczki padel.

Początki Padel dom

Padel dom to ośrodek, który otworzył swoje podwoje we wrześniu ubiegłego roku. Zauważyło to czterech Girondinów brak klubów w Bordeaux i okolicachzwłaszcza na prawym brzegu.

ZAŁOŻYCIELE-PADEL-DOM-CENON

Szukali lokalu do wynajęcia i znaleźli świetną okazję, z tym pięknym kompleksem o powierzchni ponad 2.000 m2. Jest to infrastruktura z pięć torów wewnętrznych, z więcej niż wysokość ośmiu metrów co idealnie sprawdza się na turniejach.

Nowa struna do jego łuku

Po raz pierwszy zarządzam klubem padel. Od początku można powiedzieć, że były wzloty i upadki, zwłaszcza na początku, kiedy trzeba zrobić wszystko, wszystkim zarządzać.

Na początku pomagało mi trzech studentów pracujących i studiujących, których też trzeba było przeszkolić. Nie była to sprawa łatwa w tym sensie, że klub jest otwarty od godz Od 9:9 do północy każdego dnia tygodnia i od 21:XNUMX do XNUMX:XNUMX w weekendy. Jeśli chodzi o otwarcie, daje to szerokie godziny otwarcia…

To bardzo wzbogacające doświadczeniezarówno w zarządzaniu klubem, jak i w szkoleniu młodych ludzi. Wiele wyzwań.

Dodajemy do tego zgodę, ponieważ początkowo nie byliśmy związani z FFT. Od początku nie mogliśmy organizować turniejów, musieliśmy poczekać W styczniu zrobimy nasze pierwsze P25. Podczas turniejów musieliśmy znaleźć sędziego, więc udaliśmy się do sędziów.

Odkąd zorganizowaliśmy nasz pierwszy turniej, otrzymaliśmy świetne opinie od graczy, którzy uważają, że kompleks jest fantastyczny, z bardzo dobrą jakością boisk. Są także zadowoleni z organizacji.

STOKI PADEL DOM CENON

Odkryj na nowo smak padel

Dotknąłem rakiety padel po raz pierwszy w 2019 roku. Było to na naszym „równoległy", Lewy brzeg, Duży Padel. To było podczas turnieju i poszło tak dobrze, że mój partner i ja wygraliśmy turniej.

Potem graliśmy w innych turniejach i wtedy znalazłem sport, który był tak fajny i przystępny. Bardzo mi się to spodobało, więc zdecydowałem się kontynuować. Dlatego odeszłam, żeby uczyć padel na Wyspach Kanaryjskich, także z innymi sportami rakietowymi. To były moje pierwsze doświadczenia jako trenera padel.

Potem był Covid, więc wróciłem i zacząłem dobrze grać padel w 2021 r. Teraz czuję, że trochę brakuje mi sił. Często trzeba dojechać dość daleko, podjąć zobowiązanie zawodowe, finansowe itp. A potem, zawsze mierząc się z tymi samymi parami w każdy weekend, jest to trochę nudne.

teraz Postanowiłem skupić się nieco bardziej na turniejach mężczyzn w regionie, mniej się ruszać i nadal kochać sport, który uprawiam.

Powrót do kręgu kobiet?

Zastanawiam się. Osiągam też wiek, w którym chcesz odpocząć i zająć się innymi rzeczami w weekendy.

Niekoniecznie muszę dzisiaj udzielić odpowiedzi. Myślę, że tak. Na pobliskich turniejach będziecie mnie widzieć, ale nie będę już biegać, żeby grać w turniejach.

Rozwój padel żeński

Rozwój padel kobiety były na początku tematem dyskusji z menadżerami Padel Dom. Naprawdę wyraziłem swoje zainteresowanie rozwojem padel żeński. Zacząłem od turniejów”społecznyw weekendy, szczególnie w niedziele.

To działało całkiem nieźle. Były to turnieje oczywiste, w których każdy mógł przybyć na swoim poziomie lub poziomie eksperckim. Dzięki temu mogłem poznać nowe kobiety, mniej lub bardziej stare. Dzięki temu mogłem nauczyć się grać z innymi, a nawet ze sobą. Podczas tych turniejów korzystałem z okazji, aby trochę ich trenować.

Celem był przyjazny dla użytkownika wygląd. Na koniec turnieju wypiliśmy razem mały aperitif, podsumowaliśmy nasze życie osobiste poszło znacznie dalej padel. Stworzyło to sieć i mogliśmy widzieć się na zewnątrz.

Następnie utworzyłam specjalną grupę żeńską na potrzeby kursów, która działała bardzo szybko. W każdy wtorek wieczorem o 18:XNUMX mam kobiety. To poziom dla początkujących, ale oni chcą nauczyć się podstaw i grać w gry na lekcjach. Za każdym razem mi mówią, że jest im ciężko, że nie mogą znaleźć gier, że mężczyźni nie chcą się nimi bawić. Przychodzą więc brać lekcje i na razie wszystko działa bardzo dobrze!

Aby obejrzeć cały wywiad, kliknij tutaj:

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.