Marco Materazzi poszedł na konto na Instagramie Padel Magazyn dla jednego ekskluzywny wywiad. Były włoski piłkarz opowiada o swoim klubie padeli możliwości gry z innymi legendami piłki nożnej.

Stwórz ruch młodzieżowy

Lorenzo Lecci López: Jaka jest koncepcja Padel Arena Perugia?

Marco Materazzi: „Koncepcja jest prosta. Próbowaliśmy robić to, co jest robione w innych miejscach, ale tego nie mieliśmy tutaj. Wybraliśmy Fabricio Cattaneo jako dyrektor sportowy. To, czego jeszcze nie zrobiono, a co chcemy zrobić, to rozwijać młodych graczy. Kapitanowie robi to bardzo dobrze na Sycylii. Ideą jest stworzenie ruchu, aby dzieci mogły o coś walczyć. Chcę, aby mogli aspirować do reprezentacji narodowej, o czym marzyłem, gdy byłem mały.

Lorenzo Lecci López: Czy planujesz otworzyć kolejny klub we Włoszech lub za granicą?

Marco Materazzi:„W tej chwili mamy 9 utworów, a za miesiąc będziemy mieli 7 więcej. Pomysł polega na tym, aby z naszą koncepcją techniczną udać się do innego włoskiego miasta, a także za granicą.

Materazzi, gracz taktyczny

Lorenzo Lecci López: Ty Marco, jak zacząłeś grać padel ?

Marco Materazzi:"Byłem w Los Angeles, do Wenecji. Były te ziemie, które nie były padel, ale mini-tenis. Następnie wróciłem do Riccione, które było jednym z pierwszych miast, w które uwierzyłem padel. Zostałem zabrany z pasją, potem pomyślałem, że jak będę miał możliwość stworzenia klubu halowego to zrobię to. jestem prawdziwy kryty obrońca. Nie wszystkie komplikacje pogodowe na zewnątrz. Tutaj możesz grać każdego dnia.”

Lorenzo Lecci López: Jak definiujesz siebie jako piłkarza? padel ?

Marco Materazzi oddaj głos swojemu trenerowi Fabricio Cattaneo.

Fabricio Cattaneo:„Najważniejszą rzeczą w Marco jest to, że dobrze rozumie ten sport. Jest bardzo dobry w obrona, zwłaszcza z oknami. Obecnie pracujemy nad poprawą jego gry w siatkę z wolejem, a bandeja co już jest znacznie lepsze. Najważniejszym punktem jego gry jest jego aspekt taktyczny. W padel łatwo jest ulepszyć, ale najtrudniejszą rzeczą jest dobre zrozumienie gry w aspekcie taktycznym, a Marco już to ma.

Marco Materazzi :„Jedynym problemem jest to, że Fabricio chce, żebym grał przeciwko słabszym graczom do ataku. Ale chcę grać przeciwko najsilniejszym, aby ich pokonać! Musimy znaleźć nasz kompromis”.

Le padel będzie olimpijski dzięki Katarze

Lorenzo Lecci López: Widzieliśmy cię na mundialu w Katarze.

Marco Materazzi :„Pojechałem na ostatnie Mistrzostwa Świata w Katarze i bardzo się cieszę, że World Padel Tour staje się Qatar Sports Investments. {Od redakcji: małe zamieszanie Marco. Aby przeczytać informacje o nowym torze, kliknij tutaj.}

„Katar podjął inicjatywę i bardzo dobrze rozwija ten sport. Odbędzie się również scena 28 marca. Jestem przekonany, że zrobią wielkie rzeczy. To bardzo ważne dla rozwoju obecnych graczy. Umożliwi to sportowi zostać olimpijczykiem i jestem o tym przekonany.”

Lorenzo Lecci López: Kim są twoi ulubieni gracze?

Marco Materazzi:"Wiem dużo. Pierwsza dziesiątka to przyjaciele i są naprawdę silni. Galan i Lebron są obecnie najsilniejsi, zwłaszcza w aspekcie strategicznym. Nie wolno nam zapominać o Beli, który jest niesamowity w ruchu. Navarro, Sanyo, Di Nenno, Chingotto, Stupa, Tapia… To tak jak w Lidze Mistrzów, to szczegóły robią różnicę. Są bardzo profesjonalni.”

Liga Mistrzów Padel

Lorenzo Lecci López: Kto jest najlepszym piłkarzem w padel ?

Marco Materazzi :„We Włoszech myślę, że jest Tomasz Locatelli. To on zaczął w Bolonii. Potem jest Świeczka, który muszę nazwać inaczej po wysłaniu mi wiadomości. Są Totti też, ale ma ziemię bezpośrednio w swoim domu, więc trudno… Innych jest mnóstwo. Pod względem adrenaliny jest super. I musisz ustalić taktykę z kolegą z drużyny. Mówimy o przekątnej. To są rzeczy, które robiliśmy na boisku piłkarskim i łatwiej jest pokryć boisko 10x10m”.

Lorenzo Lecci López: Zidane we Francji, Zlatan w Szwecji. Ci gracze otwierają kluby takie jak ty. Kiedy odbędzie się turniej byłych piłkarzy? padel ?

Marco Materazzi:„Prędzej czy później będziemy musieli to zrobić. W Hiszpanii jest też na przykład Bojoł co jest bardzo dobre. Moglibyśmy również zorganizować ten turniej według kraju, dlaczego nie. Moglibyśmy porozmawiać o tym z panami z Kataru, prawda? Spróbuję szczęścia!”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !