To dość zaskakujące ogłoszenie, które wyszło w tym tygodniu, Argentyńczyk Mauri Andrini nie został powołany przez angielską federację na światy Padel 10.

Mauri Andrini, pasjonat

Były zawodowy gracz padel a teraz trener, Mauri Andrini jest przede wszystkim miłośnikiem tej dyscypliny.

Jego kariera doskonale obrazuje szczególną więź, jaką łączy go z tym sportem. W 2014 roku Mauri został powołany przez Brytyjską Federację padel " Head Trener” brytyjskich drużyn dorosłych i juniorów.

W listopadzie 2015 Mauri, jako młodszy trener z Mattem Thomasem, zajął 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w padel junior w Meksyku, za dwoma mocnymi zespołami Argentyny i Hiszpanii. To był ogromny sukces, ponieważ był to pierwszy występ Wielkiej Brytanii na Mistrzostwach Świata Juniorów.
Następnie poprowadzi brytyjską drużynę seniorów, którą poprowadzi na 8. miejsce na Mistrzostwach Świata w Lizbonie (rekord).

Nieustanny wzrost, który zapowiadał tylko pozytywy na przyszłość.

Dlaczego to zaskakujące?

Tyle tylko, że bez liczenia na tę decyzję, która prawie wszystkich postawi na złej nodze. Po prostu dlatego, że Andrini jest w pewnym sensie tym, który zbudował ten zespół. Pozwolił swoim graczom skręcić za róg i przyniósł południowoamerykański akcent i doświadczenie, którego brakowało, aby móc zbliżyć się do najlepszych drużyn na świecie. A największym problemem jest to, że LTA (Stowarzyszenie Tenisa Trawnikowego), które zarządza Padel w Wielkiej Brytanii podjął tę znaczącą decyzję tylko 1 miesiąc przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Katarze.

Bomba zostaje zrzucona: Andrini odpada!

Mauri Andrini udostępnił wiadomość w swoich sieciach, w której dziękuje graczom za ich oddanie i poczucie wysiłku podczas jego kadencji, a w tej wiadomości szczególnie ogłasza, że po 7 latach opuszcza wodze selekcji angielskiej, w szczególności jako uzasadnienie w imieniu federacji”niemożność budżetowa ” aby współpraca mogła być kontynuowana.

Dlatego jest to ważna strona padel Angielska drużyna się zmienia i jesteśmy ciekawi kogo wybierze federacja, ale przede wszystkim, co stanie się z tą angielską selekcją, która wydawała się rosnąć w ostatnich latach...

 

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.