To właśnie Maxime Moreau, zawsze tak uśmiechnięty i przyjacielski, przeszedł przed naszą kamerą, aby omówić z nami swoje wrażenia z tego niesamowitego Greenweez Paris Premier Padel Major. Francuz wspomina również swoją karierę i opowiada o swoich nowych nawykach żywieniowych.

„Ludzie naprawdę odkryją padel dzięki temu turniejowi”

„Oczywiście bardzo się cieszę, że tu jestem, infrastruktura jest niesamowita. chciałbym podziękować Francuska Federacja Tenisowa za całą wykonaną pracę.

„A poza tym ta praca opłaciła się, ponieważ we wtorek podczas faz kwalifikacyjnych mogliśmy zobaczyć, że publiczność przybyła licznie, aby wspierać francuskich graczy. Na torze 3 grali Manu Vives i Yann Auradou i możemy pozdrowić drużynę Padel Horizon, przyjdź ich wspierać. Bardzo miła atmosfera, ludzie będą mogli zorientować się, co padel. To wydarzenie przyciągnie miłośników tenisa, którzy odkryją padel więc będzie niesamowicie.

„FFT wykonuje świetną robotę”

„Myślę, że rozmiar padel bardzo się zmienił od tego roku, zarówno dla was mediów, jak i dla nas graczy. Jeśli ty Padel Magazine a innych mediów nie było, my też byśmy nie istnieli, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi. Le padel staje się coraz bardziej profesjonalna i wiemy, dlaczego szkolimy. Musisz mieć świadomość, jakie masz szczęście, że tu jesteś."

"Wystartowałem w 2016 roku, jak sądzę, w finale regionalnych mistrzostw z Laurentem Bensadounem przeciwko Robin Haziza i Jérémy Scatena. Pamiętam, że zakwalifikowałem się do reprezentacji Francji. Na początku graliśmy padel naprawdę amatorsko, graliśmy na P1000, P500 i wtedy nawet tak się nie nazywało. Dużo pracy wykonała również Francuska Federacja Tenisowa, która zainwestowała w ten sport."

Maxime Moreau w Greenweez Paris Premier Padel Major

"Stać się lepszym"

"Musisz ewoluować i stawać się lepszym z dnia na dzień i być wdzięcznym za te wszystkie wydarzenia, w które możesz grać dzięki ludziom, którzy nad nimi pracują”.

Od czasu swojego debiutu widzieliśmy, jak Maxime Moreau zmieniał swoje pozycje na torze. Początkowo prawicowy, stopniowo przechodził do drugiej połowy swojego obozu, aby dziś stać się 100% lewicowcem. Prawdą jest jednak, że czasami zdarza się, że pewne pary zmieniają się podczas spotkania, a nawet zmieniają pozycję na torze. Czy mógłby wkrótce zrobić to samo?

„Tak, później bardzo prawdopodobne, że znów zagram na prawej stronie, na pewno jest to ciągłość. Mimo to obecnie dobrze czuję się po lewej stronie, czerpię wiele przyjemności i doskonale dogaduję się z kolegami po prawej stronie. Dziś nie mam powodu, żeby grać na prawej”.

Maxime Moreau i Jérôme Inzerillo at Greenweez Paris Premier Padel Major

„Musiałem zaktualizować swoją dietę”

Widzieliśmy to, padel staje się coraz bardziej profesjonalny, a gracze zmuszeni są do przyjęcia coraz bardziej nienagannego stylu życia, aby osiągnąć swoje cele. A co z obecnym francuskim numerem 5?

„Od kilku miesięcy jestem śledzony przez naturopatę. Musiałem nadrobić zaległości, bo wtedy nie jadłem zbyt dobrze. Teraz czuję się lepiej fizycznie, schudłam.
Nasze ciało jest jak samochód, jeśli nie podajesz mu odpowiednich pokarmów, nie działa. Czasami w turniejach jest to trochę skomplikowane, ponieważ nie mamy wszystkiego najlepszego do jedzenia, ale jest to niezbędne dla umysłu, kontuzji i codziennego życia”.

„Jeśli chodzi o mecze, tak myślę, że zawsze bardzo ważne jest, aby coś wziąć, często można to zobaczyć podczas meczów tenisa lub padel. Gracze regularnie jedzą bary, owoce lub specjalne napoje. Jeśli tak, to musi być dobrze”.

Aby zobaczyć ten film w całości, po prostu kliknij poniżej.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.