Max Sjövall jest emblematycznym fińskim graczem. Ze swoim klubem Padel House, będzie reprezentował Finlandię na Międzynarodowy Puchar Klubu Padel w Maladze w październiku.

Padel Dom ma 33 korty

Padel Magazine : Czy możesz się przedstawić i opowiedzieć nam więcej? Padel Dom?

Max Sjövall: "Mam 35 lat i jestem jedynym fińskim graczem, który regularnie gra na World Padel Tour. Mój najlepszy ranking WPT to 225, a dziewięć razy byłem mistrzem Finlandii. Obecnie jestem na rehabilitacji po operacji kolana 4 tygodnie temu.”

"Padel Dom jest największym ośrodkiem padel w Finlandii z 33 sądami, a także największym klubem pod względem liczby członków.

My, gracze, uwielbialiśmy doświadczenie w Maladze

Padel Magazine : Ostatni rok Padel House wziął udział w V edycji Pucharu Europy Klubów Padel. Jak było to doświadczenie? Czy poznałeś wiele innych klubów?

Max Sjövall: „W zeszłym roku osobiście nie mogłem wziąć udziału, ale mieliśmy dobry zespół i znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce. Nasi gracze pokochali to doświadczenie oraz możliwość spotkania i rywalizacji z graczami z całego świata. Była to również świetna okazja dla naszych graczy, aby podzielić się naszą historią padel w Finlandii i dowiedz się, jak padel rośnie w innych krajach”.

Padel Magazine : Ponownie w tym roku Padel House będzie reprezentował Finlandię w tych rozgrywkach, ale tym razem jest to Międzynarodowy Klubowy Puchar Padel. Dlaczego wracasz?

Max Sjövall: „Po zeszłorocznym turnieju wiedzieliśmy, że chcemy wrócić. To świetna okazja dla naszych graczy, aby rozegrać trudne mecze z nowymi przeciwnikami i oczywiście zmierzyć swój poziom na poziomie międzynarodowym.

W tym roku będzie jeszcze lepiej

Padel Magazine : Od teraz chcesz być obecny co roku?

Max Sjövall: „Myślę, że stanie się to tradycją dla naszego klubu i z tego, co słyszałem, tegoroczny turniej będzie jeszcze lepszy niż ubiegłoroczny”.

Padel Magazine : Jak padel rośnie w Finlandii?

Max Sjövall: „The padel szybko rośnie w Finlandii i tylko w ostatnim roku liczba graczy wzrosła z 30 000 do ponad 60 000. Obecnie posiadamy około 900 kortów tenisowych. padel w Finlandii, a do końca roku na pewno przekroczymy granicę 1 sądów”.

Pozostaje 2 miejsca wziąć udział w tym konkursie. Jeśli jesteś klubem i chcesz ubiegać się o rejestrację na edycję 2022, skontaktuj się z członkami AECP.

E-mail: Contact@aecp-padel. I

Tel: Lorenzo Lecci Lopez – +33 6 31 80 48 90 – Claude Baigts – +33 662 448 785

Więcej informacji można znaleźć na europejskiej stronie internetowej Padel Puchar.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !

Tagi