Maximiliano Sanchéz Blasco ma dopiero 18 lat, ale jest już w pierwszej ósemce rankinguAPT Padel Wycieczka. W Lizbonie podczas Mistrz Portugalii, Padel Magazine poznaje młodego argentyńskiego gracza.

„Pracuję, aby być jednym z najlepszych”

Padel Magazine : Dla osób, które odkryją Cię dzisiaj, opowiedz nam swoją historię w padel.

Maxi Sanchéz Blasco: „Przede wszystkim chciałbym podziękować Tobie i całemu zespołowi team Padel Magazine za zaproszenie na ten wywiad. Zacząłem bawić się z tatą. Zawsze grał, a ja też zacząłem bardzo wcześnie. padel zaczął mi się podobać i zaangażowałem się. Kiedy miałem 12/13 lat zacząłem dużo trenować i traktować to poważnie.”

Padel Magazine : Jesteś jedną z obietnic padel Srebrzyk. Czy widzisz siebie za kilka lat jako jednego z najlepszych graczy na świecie?

Maxi Sanchéz Blasco: "Mam nadzieję. Z całym moim zespołem pracujemy nad tym. Chcę się rozwijać i być zawsze bardziej konkurencyjnym. Musisz na to zapracować. Rywale są zawsze lepiej przygotowani. Tak, chodzi o to, aby zawsze być bardziej wydajnym.”

maxi sanchez blasco lorenzo portugalia

Bela, idol młodych ludzi

Padel Magazine : Dużo się mówi o trudnościach ekonomicznych, jakie mogą napotkać młodzi argentyńscy gracze przyjeżdżając na mecze do Europy. Bez APT Padel Tour i bez wsparcia Monte Carlo International Sport, czy mógłbyś zagrać w Europie w profesjonalnych turniejach?

Maxi Sanchéz Blasco: "Nie. W Argentynie wszystko jest trudniejsze. Szczerze mówiąc, bez wsparcia Monte Carlo International Sport, APT i wysiłków, jakie podejmują, byłoby to znacznie bardziej skomplikowane. Nigdy nie przestaję im dziękować, ponieważ dają mi niesamowitą szansę. Staram się wydobyć z tego to, co najlepsze i pracować tak ciężko, jak to możliwe, aby oddać im trochę tego, co mi oferują ”.

Padel Magazine : Kto jest twoim idolem?

Maxi Sanchéz Blasco: „Moim idolem jest Fernando Belasteguin. To najlepsze w historii ”.

Padel Magazine : Obecnie grasz z Maxi Cejas. Jak idzie twoja współpraca?

Maxi Sanchéz Blasco: "Bardzo dobrze. Z Maxi mamy nienaganną relację. Dwa turnieje w Portugalii nie wyszły nam zbyt dobrze i nie pokazaliśmy się najlepiej. Wiemy, że możemy zrobić lepiej ”.

maxi sanchez blasco maxi cemas

„Chcę zarabiać na życie z tego, co mnie fascynuje”

Padel Magazine : Przegrałeś w ósmym meczu z Bernils/Martins. Co mogłeś zrobić lepiej, aby wygrać ten mecz?

Maxi Sanchéz Blasco: „Mogliśmy zdać sobie sprawę z możliwości, jakie mieliśmy w tie-breaku. Lub rozpocznij spotkanie trochę lepiej. Przeciwnicy grali bardzo dobrze przez całą grę. Zasługują na to zwycięstwo, bo grali bardzo dobrze. Musimy pracować, aby być skoncentrowanym i jak najlepiej od pierwszego punktu ”.

Padel Magazine : Rozmawianie z ludźmi z APT, w tym Fabrice Pastor, wszyscy myślą, że zajdziesz daleko, bo pokazujesz wielką dojrzałość pewnie i poza boiskiem. Czy to dla Ciebie naturalne?

Maxi Sanchéz Blasco: „Staram się pokazać, kim jestem. Nie zamierzam odgrywać roli. Mam nadzieję, że to, co mówi Fabrice, może stać się rzeczywistością i że będę mógł żyć z tego sportu, z tego, co mnie fascynuje.”

maxi sanchez blasco portugalia apt

Padel Magazine : Następny przystanek dla ciebie, Szwecja?

Maxi Sanchéz Blasco: „Tak, Szwecja. Dziś rozpoczęliśmy nasze szkolenie. Pracujemy, aby znaleźć swój rytm i jak najlepiej dotrzeć do Szwecji!”

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.