Maxime Forcen jest majsterkowiczem PadelStrzelił do Caena. Dyrektor sportowy i trener klubu, nosi podwójną czapkę. Ponadto jest jednym z najlepszych francuskich zawodników, zajmując 20. miejsce w rankingach.

Kiedy P2000 PadelStrzał Caen, Maxime Forcin odpowiedział na kilka pytań zadanych przez Vincenta Gallié Padel Magiczny telewizor, wyjaśniając ewolucję padel w Normandii, jego współpraca z Dorianem de Meyerem i jego projekty w tym sezonie!

Jego odczucia związane ze stażem w francuskiej drużynie

Poszło bardzo dobrze. Zmienili trochę format, miałem szczęście być tam również w zeszłym roku i graliśmy tylko mecze. Codziennie rano odbywały się treningi, a po południu mecze. To zjednoczyło grupę. Atmosfera była świetna, nie doszło do ani jednej kolizji.

Piękne obietnice z Dorianem de Meyerem

We Francji jesteśmy niepokonani ale nie na arenie międzynarodowej. Przegraliśmy na FIP Rise w Egipcie z Maxime Moreau i Johannem Bergeronem. Na razie wygraliśmy ok P1000 w La Rochelle i P1500 w TSB Jarville, kolejnym krokiem jest P2000. Teraz łatwiej to powiedzieć, niż zrobić.

DNA PadelStrzał

Celem jest rozwijać kilka klubów w całej Francji i stworzyć piękne pokolenie młodych ludzi PadelAkademia Strzału. W klubie mam od 20 do 25 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zaczynamy od zera, celem jest tworzenie świetna grupa i zatrzymaj ich, aby stali się bardzo dobrymi graczami.

Gracz, ale i pedagog

Dla dzieci, które trenuję padel to ich pierwszy sport, dlatego celem jest jak najwcześniejsze uświadomienie im istnienia okien, niezależnie od tego, czy mają je zapisane w DNA. Chcemy jak najszybciej zbliżyć się do poziomu z Hiszpanii.

Ewolucja padel w Normandii

Entuzjazm jest ogromny. Szczególnie poziom średni znacznie wzrasta. Każdy zaczyna trenować na poważnie. Kiedy padel zaczęło się w Normandii, nie było trenera ani szkolenia. Fakt, że to wszystko się rozwija, nieuchronnie oznacza postęp graczy i ewolucję średniego poziomu.

Korzystaj z najlepszych okazji

Mam dość nietypowy profil, od roku jestem tatą, trochę pracuję na boku. Tak naprawdę nie mam stałego partnera, celem jest wykorzystanie najlepszych okazji w zależności od turnieju, a ponieważ nie należę do osób, które organizują się wystarczająco szybko i zaczynam późno, znajduję się bez stałego partnera.

Staram się robić turnieje z zawodnikami, z którymi dobrze się dogaduję, dla mnie to podstawa. Wszystko odbywa się trochę poprzez wyczucie.

Za każdym razem na boisku chcę dawać z siebie wszystko, zwłaszcza w ten weekend, aby wygrać turniej, nawet jeśli nadal jest kilku dość trudnych przeciwników. Wszystkie mecze będą skomplikowane, więc musimy wytrzymać i dać z siebie wszystko.

Turnieje FIP zawsze w Twojej głowie

Ponieważ biorę udział w mniejszej liczbie turniejów, celem jest udział w dużych turniejach, FIP są jednym z nich. Zrobiliśmy to miesiąc temu w Egipcie z Dorianem, chciałbym to robić regularnie. Jeśli będzie dużo porażek, to nie ma to znaczeniacelem jest nauka, aby móc robić jeszcze szybsze postępy.

P2 w Bordeaux – szansa?

Jeśli mówimy o rankingu, jest to niemożliwe. Potem Dorian tam trenuje, żeby zobaczyć, czy gramy dobrze i czy możemy mieć dobry wynik wild-card. Na razie jesteśmy od tego bardzo dalecy i przyznam, że jeszcze o tym nie myślałem.

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.