Przy mikrofonie Padel Magazine, Maxime Joris powraca w szczególności do swojej niedawnej porażki na stadionie Złoto FIP Valladolid, jego przygotowanie mentalne i oczywiście wybór do drużyny francuskiej!

Rozczarowujący FIP Gold Valladolid

Szczerze mówiąc, myślę, że warunki nam nie sprzyjały. Warunki gry były bardzo szybkie. Tydzień wcześniej graliśmy na świeżym powietrzu i tym razem byliśmy częściowo osłonięci. Nie udało nam się odpowiednio przystosować do nowych warunków.

Z taktycznego punktu widzenia mogliśmy wprowadzić zmiany, które by nam to ułatwiły, ale nie udało nam się ich wdrożyć. Tego nam brakowało. Hiszpańscy gracze zagrali bardzo dobrze, ale naszą główną słabością była tak naprawdę nieumiejętność dostosowania się i dostosowania naszej strategii.

Le padel, sport mentalny

Przez cały rok towarzyszy mi moja trenerka mentalna Kelly Sotière. Razem pracujemy nad przygotowaniem do meczu, przed lub po meczu, a także nad wyzwaniami, jakie mogę napotkać, czy poza boiskiem, czy na boisku. To monitorowanie mentalne jest dla mnie niezbędne.

W zależności od wyzwań i uczuć, jakie mogę mieć, organizujemy konkretne sesje. Sesje te są dostosowane do nadchodzącej próby lub obaw, jakie mogę odczuwać. Wykonujemy dogłębną pracę, co bardzo mi pomaga. Odkąd pracuję z Kelly, poczułam prawdziwy postęp. Jego wsparcie pozwoliło mi zrobić znaczący krok naprzód w zarządzaniu mentalną stroną zawodów.

Nieoczekiwany wybór

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego. Wiedziałem, że jestem na krótkiej liście i że potencjalnie mam swoje miejsce, ale powołanie do Mistrzostw Europy przerosło moje oczekiwania. To było prawdziwe zaskoczenie, dostarczyło wielu emocji. Tę wiadomość usłyszałem w obecności mojej rodziny, co uczyniło tę chwilę jeszcze bardziej wyjątkową.

Maksym Joris

Niekoniecznie przygotowywałem się tak wcześnie do dołączenia do francuskiej drużyny, ale jestem zdeterminowany, aby odpowiedzieć i reprezentować Francję w najlepszy możliwy sposób podczas Mistrzostw Europy.

To był tak naprawdę główny cel mojej podróży po padel. Wiedziałem, że jeśli mój poziom międzynarodowy będzie tam obecny, może to doprowadzić do potencjalnej selekcji. Wiem też, że bardzo ważne są dobre relacje w grupie. Mam szczęście, że dobrze dogaduję się ze wszystkimi w zespole i mam wspaniałych przyjaciół. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru i możliwości, jakie mi zaoferowano.

Mocne strony duetu Vanbauce / Joris

Niedawno o tym rozmawialiśmy i myślę, że naszą główną siłą jest pasja i agresywność na boisku. Mamy tendencję do parcia do przodu i wywierania ciągłej presji na przeciwnikach, chwytając ich od początku za gardło. Ta agresywność pozwala nam nie dać im spokoju.

Maksym Joris

Nasza waleczność jest również głównym atutem. Walczymy o każdy punkt i gramy ofensywnie. Dziś tworzymy bardzo zgrany zespół, charakteryzujący się doskonałą spójnością. Jestem bardzo zadowolony z naszego stowarzyszenia i poziomu gry, który wspólnie osiągamy. Bardzo się też cieszę, że udało nam się osiągnąć nasz wspólny cel, jakim jest dołączenie do francuskiej drużyny!

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.