Daniiel Miedwiediew rodzaj zwycięski o jego konfrontacji z Aleksandrem Zverevem w Mistrzowie Rolexa w Paryżu 2020. Mecz w 3 setach i perfekcyjne wykończenie dla Rosjanina, któremu udało się wyprowadzić 7-0 między końcem drugiego a 3. seta.

W oczach Dyrektora Turnieju i byłego mistrza, Guya Forgeta, finał 2020 pozostanie bardzo dobrym rokiem pod względem widowiskowości, pomimo turnieju za zamkniętymi drzwiami.

Ta ósma konfrontacja między dwoma aktorami tego finału obróci się zatem po stronie Rosjanina. A jednak Niemiec miał lepszy start.

W pierwszym secie obaj gracze są równi. Oportunistyczny Niemiec zdołał wygrać pierwszego seta, mając jedyny break point w pierwszym secie. Alexander Zverev rozpoczyna drugi set od nacisku na Rosjanina. Ale to ten ostatni jest wszędzie trudny na 1. Daniil Miedwiediew pokonuje seta i udaje mu się zacieśnić grę.Im bardziej postępuje mecz, tym bardziej Miedwiediew przejmuje fizyczną przewagę.

Podczas gdy Niemiec walczy o utrzymanie się w wyścigu w tej drugiej rundzie, Rosjanin gra w swoje mecze serwisowe. Po przerwie na 4 pozycji Miedwiediew zakończył drugi set z shutoutem i asem na drugiej piłce.

W drugiej turze język rosyjski był znacznie lepszy od niemieckiego, co zostanie potwierdzone w trzeciej.

Miedwiediew jest na tej samej dynamice i udaje mu się przełamać Zverev od początku trzeciego seta. Im dłużej trwa mecz, tym bardziej czujemy, że Niemcom będzie ciężko. Rosjanin wygrywa ostatniego seta 3/6.

Pierwszy finał na Accor Arena dla tych dwóch graczy okazuje się na korzyść Rosjanina z wynikiem 5/7 6/4 6/1 /

Niemiec pozostał jednak na 12 kolejnych zwycięstwach. Dobra robota z rosyjskim.