wszystko Techniki dobrze wiedzieć, aby robić postępy w padel. Do Ciebie należy znalezienie najbardziej odpowiedniego. Gracze, monitory, nie wahaj się używaćobrazy umysłowe.

Obrazowanie mentalne, co to znaczy? To w pewnym sensie wykorzystanie informacji w odniesieniu do przedmiotu, zwierzęcia, postawy, które pozwolą lepiej zrozumieć ruch lub fazę gry.

Jeśli spojrzymy na sztuki walki, takie jak Kung Fu, zobaczymy, że wiele ruchów wynika z ruchów i postaw zwierząt (modliszki, małpy, tygrysa lub żurawia). Oczywiście nie będziemy prosić Cię o poruszanie się po torze padel jak małpa czy tygrys, ale przy niektórych ujęciach może pomóc. Przyjrzyjmy się bliżej!

Zdjęcia obiektów

Chodzi o to, aby pomóc ci lepiej zinternalizować ruch. Na przykład, przygotowując się do forhendu, trudno jest prawidłowo ustawić pala do tyłu. Jednym z rozwiązań może być wyobrażenie sobie, że koniec rękawa to oko, które musi obserwować nadlatującą piłkę przeciwników. W przypadku źle wykończonego końca można sobie wyobrazić tacę, na którą po uderzeniu trzeba będzie postawić kubek. Istnieje zatem nieskończona liczba obiektów, które będziesz mógł zastosować do swojej techniki, aby była jak najbardziej płynna.

Zdjęcia środowiskowe

Kiedy już zrozumiesz technikę, przychodzi czas na zagranie taktyki, twoje nastawienie na torze. Podczas meczu nie zawsze możesz grać z taką samą intensywnością. Czasami jesteś w obronie, w ataku, albo musisz utrzymać piłkę w grze w ważnych momentach, albo musisz narzucić sobie „mistrzostwo” przeciwko słabszej parze.

Do tych postaw można podchodzić na różne sposoby, w zależności od tego, kim jesteś. Oczywiście nie będziemy brać tych samych przykładów dla ludzi, którzy pracują w 2 różnych światach. Więc jeśli jesteś monitorem, spróbuj znaleźć obrazy, które najlepiej reprezentują twoją publiczność; na czym polega ich praca, czy mają dzieci, czy lubią przyrodę, sporty motorowe, podróże, wypady… tyle samo elementów, które pozwolą Ci szybko zrozumieć podejście do wyboru w zależności od momentu meczu.

Weźmy 2 przykłady

1- Jesteś w obronie i jesteś graczem, który jest bardzo agresywny. Zdobywasz jeden punkt, a następnie tracisz 3, ponieważ zawsze starasz się oddać perfekcyjny strzał z tyłu toru. Jednym z pomysłów może być wejście na statek wycieczkowy i danie się ponieść falom. Wiesz, że jesteś na pokładzie i że po zacumowaniu łodzi nie będziesz w stanie dotrzeć do celu. Nie ma sensu cię poganiać. Na początku będzie ci ciężko, ale stopniowo zrelaksujesz się i zrozumiesz, że musisz uzbroić się w cierpliwość, aż będziesz mógł zejść z łodzi na następną wizytę.

2- Znajdujesz się przy siatce i zdajesz sobie sprawę, że Twoje wolejki nigdy nie stawiają przeciwników w kłopotach. Może warto pomyśleć o byciu agresywnym? W tym celu możesz sobie wyobrazić, że jesteś lwem lub tygrysem, który próbuje ugryźć swoją ofiarę przy każdym uderzeniu kulą. W ten sposób wszystkie twoje ciosy nabiorą innego wymiaru; pójdziesz na spotkanie z piłką, trochę bardziej przyspieszysz rytm, a zwłaszcza efekt, który wydrukujesz, spowoduje większe szkody po stronie twoich przeciwników. Ale i tak bądź ostrożny, ponieważ lew i tygrys to zwierzęta, które badają swoją zdobycz, zanim na nią rzucą się: nie zdobywaj punktu z pełną siłą ...

Wnioski

Każdy ma własną metodę. Dla niektórych wyobrażenie w umyśle jest prawdziwą wartością dodaną, dla innych ma niewielkie lub żadne znaczenie. Nie wahaj się motywować siebie, szukając obrazów lub sytuacji, które reprezentują Ciebie, Twojego partnera, a nawet uczniów.