Dorian De Meyer jest obecnie jednym z francuskich graczy w formie ze swoim partnerem Thomasem Vanbauce. Bordelais niedawno rozpoczęły międzynarodowe turnieje, wyjaśnia nam Dorian.

Jedziemy międzynarodowo

Jestem bardzo zadowolony z naszej podróży na FIP Rise w Londynie. To był nasz drugi FIP po Star de Trani.

Udało nam się wydostać z kwalifikacyjnej dżungli z trzema zwycięstwami, w tym rozstawionymi 2 w kwalifikacjach. (Od redakcji. Olle Andersson i Joritt Notenboom)

To dla nas pierwszy krok, ponieważ wkraczamy w międzynarodowy obwód. Takie są założenia naszego wrześniowego projektu, który startuje.

Na początku roku szkolnego skończymy studia, postanowiliśmy dać sobie szansę na torze FIP zachowując naszą strukturę zawsze, czyli nasz klub Big Padel, nasz trener JT (śledzi nas również trener mentalny i fizyczny).

Dołącz do światowej czołówki 100

Chodzi o to, aby w ciągu dwóch lat wejść do 100 najlepszych na świecie z, mamy nadzieję, do tego czasu przynajmniej jedną selekcją dla francuskiej drużyny.

Wiedzieć, że jesteśmy jedyną parą, która dotknęła rakiety padel po raz pierwszy razem i od tego czasu ewoluowaliśmy tylko razem, nigdy się nie rozdzielając…

Od nierankingowych do top 10 w ciągu 4 lat, jako zespół, to jest nasza największa siła.

Następnym turniejem będzie Marville P1000, aby przygotować Wzrost FIP ​​Caneta.

Londyn, dobre doświadczenie

Porażka w Londynie z Blanque / Jimenez w świetnym meczu: 6/4 6/3, po dobrej walce.

Hiszpan jest bardzo silny, a Blanqué wiedział, jak być solidnym w ważnych momentach.

Nie żałujemy za nas i wracamy do pracy nad naszymi słabościami.

P1000 się skończył

Zatrzymamy P1000 z wyjątkiem tych obok domu.

Nie jest tajemnicą, ale dziś międzynarodowe turnieje dla najlepszych francuskich graczy mają pierwszeństwo przed turniejami francuskimi.

P1000 już tak naprawdę nie interesują najlepszych. Istnieje rozproszenie, co oznacza, że ​​jeśli chcesz iść dalej, musisz wyjechać za granicę, aby mieć nadzieję, że zostaniesz częścią drużyny Francji.

Francuski ranking nie jest już priorytetem

Dlatego francuski ranking nie jest już tak naprawdę priorytetem, ponieważ to ranking światowy liczy się, aby wejść do francuskiej drużyny.

Widać to wyraźnie wraz z boomem w padel, było paradoksalnie więcej graczy, więcej dobrych graczy padel, ale mnogość turniejów padel powoduje spadek średniego poziomu rozgrywek. Najlepsi gracze są osłabieni, co jest dowodem na boom w padel. Ale to zmusza graczy, którzy mają krajowe i międzynarodowe ambicje, by jeździć na międzynarodowe imprezy i rywalizować z najlepszymi.

Pablo Ayma myśli o nas

Na razie tak naprawdę nie rozmawialiśmy z nowym trenerem. Wiem, że ma nas na myśli, pojechaliśmy z nim trenować w Barcelonie, oni nas lubią.

Podoba mu się fakt, że jesteśmy naprawdę zgranym zespołem, który nigdy się nie poruszył, będąc jednocześnie bardzo komplementarnym. W pewnym sensie kopiujemy Tello/Chingotto do listu.

Ale ogólnie nie wiemy nawet, czy zostaniemy zabrani na staż drużynowy we Francji, nie mieliśmy jasnej wymiany na wrzesień przyszłego roku. Myślę, że bycie częścią Team France w tym roku będzie za wcześnie. Nie jesteśmy jeszcze na poziomie. Jeśli chcemy zbliżyć się do najlepszych, musimy być międzynarodowi.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.