Oto niesamowita historia rozwijająca się obecnie w Mołdawii. Jeden Centrum padel bardzo niedawnowita ukraińskich uchodźców uciekających przed wojną.

Mihai Burciu, Prezydent Federacji padel Republiki Mołdawii mówi nam o sednach tej wojny io tym, co człowiek jest także w stanie osiągnąć, aby pomóc najbiedniejszym.

Poruszające świadectwo.

Mołdawia: drzwi szeroko otwarte dla Ukraińców

„Republika Mołdawii jest sąsiadującym i przyjaznym państwem Ukrainy. W pomoc obywatelom Ukrainy w ucieczce przed wojną przed rosyjskim agresorem zaangażowana jest cała Mołdawia.

Tysiące obywateli Ukrainy codziennie przekracza granicę z Republiką Mołdawii od 24 lutego, uciekając przed katastrofą w swoim kraju.

Republika Mołdawii otworzyła swoje drzwi, aby pomagać i pomagać uchodźcom. 

Uciekający z Ukrainy domy, mieszkańcy, wsie, miasta z kościołami, placówki kulturalne, restauracje, hotele, gimnazja i szkoły przyjmują i dają schronienie ludziom uciekającym z Ukrainy.

W Kiszyniowie, stolicy Republiki Mołdawii, otwarto większość dużych gimnazjów dla matek, dzieci i osób starszych pochodzących z Ukrainy”.

Dziesiątki osób, które schroniły się w klubie padel

„To samo wydarzyło się w jedynym padel kryty Republiki Mołdawii. Centrum dynia kangura i Padel Klub w Kiszyniowie, który należy do Sergiu Durlesteanu et Sorin Timofei, jest obecnie domem dla kilkudziesięciu osób, które uciekły przed wojną.

Jeszcze kilka dni temu dzieci i dorośli trenowali w tym klubie, w którym odbywają się ogólnopolskie turnieje padel. Ale teraz wszyscy przestaliśmy pomagać Ukraińcom potrzebującym schronienia, opieki i jedzenia.

Republika Mołdawii niedawno pokazała światu, że ma niesamowicie dobrych i zjednoczonych ludzi”.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.