Le Mediolon Premier Padel P1 wydał werdykt dotyczący wyścigu Finały Barcelony, który odbędzie się o godz Palau Sant Jordi od 19 do 22 grudnia. Stawką wciąż były dwa miejsca, a wyniki XNUMX/XNUMX finału przypieczętowały los zawodników.

Bergamini i Cardona dostają swój bilet

Pablo Cardona, powiązany z Paquito Navarro (rozstawiony z numerem 5), wygrał decydujący pojedynek z Sanyo Gutierrez et Jose diestro, eliminując tym samym Argentyńczyka z wyścigu. Ze swojej strony porażki Juan Tello (powiązany z Iñigo Jofre przeciwko Martínowi Di Nenno i Juanowi Lebrónowi), a także tych zAlex arroyo et Alex Ruiz (pokonany przez Momo Gonzáleza i Edu Alonso) utorował drogę Lucas Bergamini.

Brazylijczyk, który gra u boku Javi garrido, przypieczętował swoje kwalifikacje zwycięstwem w historycznym meczu kończącym karierę Fernando Belasteguín. Bergamini podzielił się swoimi emocjami:

„Dzisiaj jest czas Beli, nie mój. Ale jestem szczęśliwy, że zakwalifikowałem się tutaj, w specjalnym dla mnie turnieju. »

Jeszcze jedno miejsce do obsadzenia wśród pań

Wśród pań ostatnie miejsce dla Egzaminy końcowe pozostaje do przydzielenia. W wyścigu nadal uczestniczy trzech zawodników: Aleksandra Alonso, Aranzazu Osoro et Tamary Icardo.

  • Aleksandra Alonso, obokAndrzej Ustero (już zakwalifikowany), pokonać Łucja Martinez Gomez et Carla Mesa (7-5, 7-5).
  • Aranzazu Osoro, związany z Weronika Virseda, wygrał 6:0, 6:1 z Orsi/Rodriguez.
  • Tamary Icardo, w duecie z Klaudia Jensen, zdominowany Marta Barrera et Marta Caparros (6-3, 6-4).

Ćwierćfinały zapowiadają się decydujące:

  • Alonso/Ustero zmierzy się Luca Sainz et Patty llaguno.
  • Osoro/Virseda przetnie ścieżkę Delfina Brea et Beę Gonzalez.
  • Icardo/Jensena będzie wyzwaniem Marta Ortega et Sofia Araújo.

Tylko jeden z nich dołączy do Barcelony, aby zakończyć sezon.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrył padla w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od tego czasu Padel stał się częścią jego życia. Często można go zobaczyć podczas tournee po Francji, gdzie relacjonuje najważniejsze francuskie wydarzenia związane z padelem.