Podsumowanie kariery zawodowej Minter Dial zajęłoby kilka dni. Ten były student Yale, który włada językiem Szekspira i Moliera, miał za sobą kilka żyć. Od bankiera inwestycyjnego po twórcę biura podróży dla muzyków – człowiek, który również spędził 16 lat w L'Oréal i który nakręcił wielokrotnie nagradzany film o II wojnie światowej, ma więcej niż jedną strunę do wiązania.

Odtąd człowiek, który jest także mówcą i pisarzem, coraz bardziej zwraca się w stronę swojej być może największej pasji: padel. I po tym, jak uruchomił podcast The Joy of Padel, Minter rozpoczyna nową przygodę: Padel Twórcy meczów. Mamy okazję przeprowadzić z nim wywiad i dowiedzieć się więcej o tej fascynującej postaci.

Jeden z pierwszych na świecie, który postawił stopę na torze padel

„Postawiłem pierwsze kroki na torze padel w 1974 roku. Miałem 10 lat, kochałem tenis i zacząłem grać w squasha, odkąd mieszkałem w Anglii, więc byłem już przygotowany na ten nowy sport rakietowy. Moi rodzice byli klientami Marbella Club od początku lat 60-tych. Szybko związali się z właścicielem lokalu, Alfonso de Hohenlohe. W tamtym czasie Marbella Club był szykowny, ale miasto Marbella nie było jeszcze znane. Było to miejsce uprzywilejowane, ale wcale nie modne. Dla przypomnienia, Alfonso odkrył padel w Acapulco u Enrique Corcuery, wynalazcy padel. Zirytowany tą aktywnością, zdecydował się zainstalować dwa boiska w Mabelli.

Następnie moi rodzice rozwiedli się, a mój ojciec ożenił się po raz drugi z Hélène Grinda, ciotką Nallé (siostrą Jean-Noëla). Mój związek z padel dlatego kontynuował współpracę z rodziną Grinda, której kilku członków miało ziemię w swoich domach na Lazurowym Wybrzeżu.

„Podobnie jak to zrobiono w Acapulco, każdy dom miał bardzo specyficzną ścieżkę, na przykład jedną stronę całkowicie otoczoną murem, a drugą prawie całkowicie ogrodzoną. Zawsze graliśmy całą rodziną, to był naprawdę sport, który kojarzył mi się z wakacjami.

Minter, padel i Marbella

„Na początku XXI wieku, po dziesięciu latach spędzonych ze względów zawodowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, wróciłem do Europy i wznowiłem pracę padelzwłaszcza podczas pobytów w Hiszpanii.

Jednocześnie widziałem ewolucję padel i Marbelli. W tamtym czasie Marbella nie była zbyt znana, a dziś to miasto stało się modne, jak np padel Ostatecznie !

Ponieważ urodziłam się w Marbelli, mam oczywiście szczególną więź z tym miastem. Mój ojciec wrócił tam w 2010 roku. To był nowy powód, aby tam pojechać, aby grać całą rodziną, włączając w to gry z udziałem mojego ojca, mojego syna i mojego przyrodniego brata Williama, który mieszka w Madrycie i gra w Alright. Pamiętam też wiele rodzinnych wyzwań, Dial vs Grinda, także z bardzo dobrymi tenisistami zaproszonymi przez Jean-Noëla, byłego kapitana Pucharu Davisa. Było gorąco, wakacje przerywane były dźwiękami rakiet śnieżnych. Graliśmy rano przez dwie godziny, w południe zjedliśmy dość wodnisty lunch, zdrzemnę się, a potem wyszliśmy na dwie godziny zabawy. padel popołudnie !"

Radość Padel

„Prowadzę podcasty od prawie 15 lat i chciałam na swój sposób uczestniczyć w relacjach medialnych padelz moimi umiejętnościami i wiedzą na temat tego sportu. Dlatego chciałem stworzyć swój podcast padel, Radość Padel, które jest w języku angielskim i odbywa się co dwa tygodnie.

Widziałem wielu graczy pochodzących z bardzo różnych środowisk, jak Patty Llaguno, Daniel Windahl, Mike Yanguas... Przede wszystkim staram się poznać aspekty ich życia, o których mniej się dyskutuje, zwłaszcza klucze do sukcesu i wybór partnera. .

Założeniem jest zapewnienie czytelnikowi strony edukacyjnej, ale także rozrywkowej. Myślę, że w padel, jest radość. Dla mnie to wektor życia, tzw padel może przynieść każdemu piękne cnoty, takie jak cierpliwość, znaczenie relacji…”

5 zasad padel zdaniem Mintera

„Kiedy widzę, jak ludzie się złoszczą z powodu padel, mówię sobie, że to dla nich smutne. Trzeba wszystko rozważyć, spojrzeć na nie z odpowiedniej perspektywy. TO padel ostatecznie mogą być bardzo przydatne, jeśli chodzi o przyjemniejsze życie.

Odkąd gram padel, stworzyłam w głowie pięć zasad padel :

1/ Bawcie się dobrze, a kiedy mówię: bawcie się, mam na myśli waszą czwórkę!

2/ Nie daj się zranić, bo jeśli zrobisz sobie krzywdę z tyłu, nie będziesz mógł się już bawić.

3/ Bądź uczciwy i staraj się grać dobrze, staraj się osiągnąć maksimum tego, co możesz zrobić.

4/ Spróbuj wygrać (ta zasada pojawia się po pierwszych trzech).

5/ Po meczu zawsze napij się ze wszystkimi piwa (może być bezalkoholowe dla tych, którzy naprawdę tego chcą)!”

Padel Match Makers: pomysł

„Wszystko zaczęło się, gdy spotkałem Camille’a Huyghuesa Despointesa na skraju pola w Casa Padel. Widziałem tę kobietę z wielkim uśmiechem, która powiedziała mi, że właśnie zaczęła padel i że była już całkowicie uzależniona.

Powiedziałem jej, że jeśli jest nowa w świecie padel, więc musiała nie znać zasady numer 5. Dołączyła do nas po meczu i spędziliśmy godziny na rozmowie. W końcu pomyśleliśmy, że moglibyśmy uruchomić wspólny projekt w padel.

Po krótkim okresie refleksji Camille, która sama jest przedsiębiorcą, skontaktowała się ze mną i zasugerowała utworzenie grupy w celu nawiązania kontaktów z padel. To tam jest Padel Narodził się Match Maker.”

Minter Dial Camille Padel Twórcy meczów

Padel Match Maker: koncepcja

"Cel Padel W Match Makers chodzi o tworzenie niesamowitych doświadczeń i spotkań padel. Dopiero zaczynamy, ale w zasadzie będzie się to objawiać różnego rodzaju wydarzeniami, które mogą mieć miejsce po pracy, np. popracelub równolegle z konferencją lub podróżą. Pomysł jest taki, aby połączyć odkrycie, dobre jedzenie, części padeli ciekawe rozmowy!

Możemy sobie wyobrazić odkrycie miasta takiego jak Lizbona, którego tematem przewodnim jest szeroko rozumiana komunikacja. Możemy zacząć od zajęcia się komunikacją w terenie. padel, a następnie zobaczmy, jak przeniesiemy to na inne sektory. Możemy też pomyśleć o wyjeździe do Doliny Krzemowej, żeby porozmawiać na przykład o sztucznej inteligencji. Możliwości są nieograniczone. Zależy nam na wyszukiwaniu tematów, które mogą zainteresować zwłaszcza przedsiębiorców.

Ogólnie rzecz biorąc, chcemy pozyskać osoby, które odnajdują się w nieformalnych zasadach, o których wspomniałem wcześniej, osoby wnoszące wartość do grupy, gotowe do wymiany, posiadające pewną wrażliwość, pokorę i trzymające się koncepcji, wnoszące radości życia, którzy są fair play i którzy są gotowi przekazywać swoje doświadczenia, ale także słuchać innych.

Le Model biznesowy skupia się bardziej na wydarzeniach, a kiedy już zbudujemy społeczność powiązaną z biznesem, wyobrażamy sobie utworzenie klubu zapewniającego członkom jeszcze więcej korzyści. Ludzie muszą być szczęśliwi, że należą do tej grupy dzielącej sposób myślenia”.

Do zobaczenia 24 maja w Paryżu

„Pierwsze wydarzenie odbędzie się 24 maja w Paryżu przy Aquaboulevard we współpracy z Vivatech. Obecnych będzie aż czterdzieści osób. Jeśli chodzi o program, zaczniemy od spotkania z międzynarodową zawodniczką Mélissą Martin, a następnie podzielimy się na dwie grupy poziomowe i będziemy mieli dwa rodzaje zawodów. Americano aby każdy mógł grać jak najwięcej. Na polu będzie oczywiście przejście, na którym będzie przebywać Mélissa. Każdy będzie więc mógł spędzić 15 minut na swoim torze, aby przekonać się, jak to jest grać z zawodnikiem na tym poziomie. Będzie udzielać rad i wskazówek swoim partnerom i przeciwnikom.

Na koniec dla każdego, kto chce zostać, porozmawiamy o temacie zaufania. Wyjedziemy z padeli przenieś się do prawdziwego życia, rozpoczynając rozmowy między uczestnikami, aby poruszyć temat pewności siebie i oczywiście pewności siebie między jednostkami.

Dla tych, którzy chcą wziąć udział, tak tą drogą ! Należy pamiętać, że uczestnicy Vivatech skorzystają ze zniżki dzięki naszemu partnerstwu z kodem: „vivatechpass24”.

Jeśli chodzi o przyszłość, mamy już w przygotowaniu drugie wydarzenie dla kobiet, o którym poinformujemy wkrótce!”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !