Mirada, czyli spojrzenie, jest częścią działań naszego ciała, które prowadzą w łańcuchowej formie dobrą lub złą grę. Przyjrzyjmy się znaczeniu „mirady”.

Patrząc na zdjęcia profesjonalnych graczy, możesz zobaczyć znaczenie patrzenia na piłkę. Jeśli bierzesz lekcje gry w tenisa lub padla, często słyszysz, jak instruktor mówi „patrz na piłkę”. Jeśli tak naprawdę nie wiesz dlaczego, oto kilka odpowiedzi.

Wpatrywanie się w piłkę robi kilka rzeczy. Pierwszy to prawidłowo wyśrodkuj piłkę kiedy uderzysz w swoją pala i tym samym znajdziesz „punto dulce”, ta część powinna być najbardziej skuteczna z twojej rakiety.

Następnie wygląd wpływa na ruch, który zamierzasz wykonać. Czuły wygląd nie będzie miał takiego samego efektu jak wygląd agresywny. Tak więc, moja rada, jeśli bronisz, spróbuj otwórz szeroko oczy, a jeśli zaatakujesz, zastosuj „nerwowe”, agresywne powietrze, powietrze lwa, które opuszcza pazury.

Wreszcie jest spojrzenie między tobą a innymi aktorami na ziemi. Obserwowanie przeciwników na końcu punktu może wiele powiedzieć o twoich zamiarach (nie bądź prowokujący), a tym samym pozwolić im być poddać się presji do następnego punktu.

Obserwowanie partnera jest również bardzo ważne. Czasami nie trzeba mówić między wszystkimi punktami wygląd wystarczy, aby zmotywować lub uspokoić.

Mirada jest częścią gry Padel. Niekoniecznie się tego uczymy, ale jest to jedna z broni, która pomoże nam się rozwijać. 😉

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.