Francuska Federacja Tenisowa zaproponuje aktualizację swoich zasad gry w padla na następną jesień. Skoncentruj się na tym, co musisz wiedzieć o następnych zawodach Padel:

Formaty gier

Od roku sportowego 2017 będzie dostępnych 5 formatów gier Padel  :

Długie formaty:

Format 1: 2 ustawia się na gry 6 (format tradycyjny)

Format 2: 2 ustawia się na gry 6, 3th set = SJD (Super decisive game) w punktach 10

Format 3: 2 ustawia się na gry 6, bez reklam, 3th ustaw = SJD na punkty 10

Krótkie formaty:

Format 4: 2 ustawia się na gry 4, bez reklam, decydująca gra na 3 / 3, 3th ustaw = SJD na punkty 10

Format 5: 1 ustawiony na gry 9, brak reklam, decydująca gra na punkty 7 na 8 / 8

Ten zakres formatów pozwoli każdemu organizatorowi turnieju dostosować zawody do liczby uczestników i liczby dostępnych sądów. Organizator ma również możliwość zmiany formatu podczas turnieju, a tym samym zaproponuje dłuższy format meczów przy stole finałowym.

Liczba meczów dziennie

Dokładne zasady zostaną przekazane na rok sportowy 2017, jednak już teraz można zauważyć, że gracz może grać w maksymalną liczbę gier dziennie, w zależności od formatu gry lub użytych formatów.

Kategorie turniejowe

Trochę w tym samym formacie co Międzynarodowa Federacja Paddle ze swoimi kategoriami, FFT chciała stworzyć hierarchię turniejów, a tym samym zaoferować zawodnikom i organizatorom większe możliwości.

Począwszy od roku sportowego 2017, kategorie turniejów 4 będą ustalane na podstawie przyznanych nagród pieniężnych według zdarzenia.

  • P100 (Padel 100): nagrody pieniężne od 0 do 249 €. Zespoły 4 minimum.
  • P250 (Padel 250): nagrody pieniężne od 250 € do 499 €. Zespoły 4 minimum.
  • P500 (Padel 500): nagrody pieniężne od 500 € do 999 €. Zespoły 8 minimum.
  • P1000 (Padel 1000): nagrody pieniężne od 1000 € lub więcej. Zespoły minimalne 16, wybrane dzięki rankingowi.

Sędzia kwalifikujący do turnieju JAT1

Duża liczba sędziów kwalifikacyjnych JAT1 na terytorium pozwoli każdemu klubowi na zorganizowanie turnieju Padel. JAT1 doskonale nadaje się do prowadzenia tej konkurencji.

Ewoluują także mistrzostwa Francji

Faza regionalna zakwalifikuje zespoły 2 (finalista i zwycięzca) do fazy kwalifikacyjnej. Zostanie obramowany przez minimum JAT1. Te mistrzostwa zostaną zaliczone do rankingu jako turniej P500.

Faza międzyregionalna to najczęściej 3 ligi. Będzie nadzorowany przez JAT1. Zastosowany format to 2 pule po 3 graczy. Faza międzyregionalna zakwalifikuje 2 drużyny (finalistę i zwycięzcę) do finału mistrzostw Francji. Te mistrzostwa będą zaliczane do rankingu jako turniej P1000.

Faza finałowa zgromadzi 16 drużyn męskich i żeńskich. Faza finałowa zostanie zaliczona do klasyfikacji jako turniej P1000 z zastosowaniem współczynnika 2. W tym roku finałowa faza mistrzostw Francji odbędzie się w Lidze Flandrii w Padel Postawa od 14 do 16 października 2016 r.

Mistrzostwa Francji składają się z tych 3 faz. Fazy ​​międzyregionalne odbędą się w weekend 24 i 25 września. Grupy faz międzyregionalnych nie zostały jeszcze utworzone, zostaną utworzone przez FFT po zakończeniu faz międzyregionalnych.

Wszystkie te zmiany są w dobrym kierunku, rozwój Padela na całym terytorium.

Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.