Padel Magazine miał okazję rozmawiać Kevina Chomiera, jeden z głównych promotorów projektu Padel Street w Val-d’Oise, obiecujący klub, który już cieszy się dużym zainteresowaniem i który mógłby ujrzeć światło dzienne w drugiej połowie 2024 roku.

Padel Magazine : Na początek, czy możesz nam wyjaśnić, co to jest Padel Ulica?

Kevin Chomier: Padel Street to projekt stworzenia klubu poświęcony Padel w Val-d’Oise. Pomysł zrodził się z frustracji wielu lokalnych graczy. Obecnie w Val-d’Oise w hali znajdują się tylko trzy korty. Naszym celem jest stworzenie klubu odpowiadającego potrzebom rosnącej społeczności.

PM: Jaki jest główny cel tego projektu?

KC: Najpierw musieliśmy pokonać trudność ze znalezieniem odpowiedniego magazynu. Większość właścicieli nie miała o tym pojęcia Padel i byli sceptyczni co do jego wykonalności. Dlatego nasza strategia polega na budowaniu silnej społeczności w sieciach społecznościowych i przedsprzedaży rocznych subskrypcji, aby udowodnić opłacalność projektu.

PM: Czy możesz powiedzieć coś więcej o samym klubie?

KC: Wyobrażamy sobie przestrzeń wystarczająco dużą, aby zapewnić optymalny komfort, obejmującą bar, salon, strefę rozgrzewki i panoramiczne boiska wyposażone w kamery i strzelców. Zaangażowanie członków będzie kluczowe w podejmowaniu decyzji związanych z funkcjonowaniem klubu, szczególnie w przypadku wydłużonych godzin dostępu.

PM: Po co kolejne kroki Padel Ulica?

KC: Chcemy zwiększyć naszą obecność w sieciach społecznościowych. Uruchomiliśmy konto na Instagramie i stronę internetową, aby dotrzeć do przyszłych graczy. Kolejnym krokiem będzie sprzedaż rocznych abonamentów poprzez crowdfunding. Celem jest zgromadzenie wystarczającej liczby członków, aby otworzyć tę nową strukturę przeznaczoną dla Padel.

PM: Jakie są Twoje życzenia na ten koniec roku?

KC: Mamy nadzieję, że szybko zbudujemy silną społeczność. Po przedsprzedaży wystarczającej liczby abonamentów będziemy mogli szukać magazynu idealnego, charakteryzującego się zwiększoną wiarygodnością w oczach wynajmujących.

PM: Ostatnie słowo?

KC: Zapraszamy wszystkich 95 graczy do śledzenia nas i udostępniania naszego projektu. Ten klub należy do wszystkich fanów Padel od 95.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.