W przeddzień rozpoczęcia Adeslas Open World Padel Tour w Madrycie rozgrywane są finały mistrzostw Hiszpanii Under-23 Padel.

Wśród kobiet nie było niespodzianek, ponieważ nasiona numer 1 i 2 zmierzą się dziś w finale. Niepokonani od porażki w ćwierćfinale Estrella Damm Open, Marta Ortega i Bea Gonzalez nie zalegał ostatniej nocy przeciwko Goenaga / Caldera (6/1 6/1). Oczywiście będą faworytami Brea / Martinez, który zdominował Saiza / Rufo (6/2 7/5) w półfinale.

W mężczyznach w finale znajdziemy ziarno numer 1, Nieto / Rico po pokonaniu młodego Coello / Ramireza w prostych setach: 7/5 6/4. Obecni mistrzowie Hiszpanii seniorów będą faworytami w tym finale U23, ale nadal będą musieli być ostrożni Bergamini / Gonzalez, który wczoraj zdominował rozstawienie numer 2, Garrido / Di Nenno, praktycznie tym samym wynikiem: 6/4 7/6. Piękny spektakl w perspektywie.

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!