Dla Hiszpanii nie będzie dubletu. Rzeczywiście Argentyńczycy wygrali tego wieczoru w Dubaju w finale Mistrzostw Świata padel 2022.

W trzymającym w napięciu meczu, w trzech setach, doświadczenie Sanyo Gutiérreza i Fernando Belasteguina przeważyło pasję i wysiłek fizyczny Alexa Ruiza i Momo Gonzaleza.

Dwa najsilniejsze narody w padel zapewnił wyjątkowy spektakl dla około 6 widzów, którzy dziś wieczorem przybyli na Dubai Duty Free Tennis Stadium. Po zwycięstwie w mecz trwający prawie trzy godziny z Navarro i Lebron, więc lekcja Di Nenno i Stupaczuk, to weterani Sanyo Gutiérrez i Fernando Belasteguin byli najsilniejsi w trzeciej grze.

Ale dla „Mago de San Luis” i „Legendy Pehuajo” nic nie było łatwe! Rzeczywiście, „Los Malagueños” stawiało znakomity opór w 20×10. Battlers, Hiszpanom udało się wyrwać trzeci set, zachwycając publiczność decydującym setem.

Ale logicznie rzecz biorąc, ten decydujący zestaw decydującego meczu został zdominowany przez dwóch graczy, którzy zgromadzili między sobą 81 lat i ponad 1 profesjonalnych meczów!

Ci, którzy dzielili tor w 2021 roku na WPT, zapewnią swój kraj w tym zwycięstwie 6/4 5/7 6/3. Argentyna raduje się i mści z Kataru! Przed pięknem w 2024 roku?