Wracając do wywiadu z Mai Vo, zasymilowaną piątą Francuzką, we wtorek 5 maja na żywo na Instagramie „Face-à-Face”.

  • Jeśli chodzi o jego ograniczenie

Jak wszyscy, czas jest długi, ale mam szczęście, że mogłem pracować, ponieważ jestem lekarzem ogólnym. Czekając, aby móc wznowić kort tenisowy z wiosłem, bierzemy rakiety tenisowe. Cierpię swój ból!

Fizycznie, ponieważ w ostatnich latach nie przestałem się ranić, mam w domu sprzęt rehabilitacyjny, w tym rower i sprzęt do ćwiczeń. Pomogło mi to podczas porodu ograniczyć złamanie.

Od momentu wycofania staram się wznowić jogging i tenis.

  • Sytuacja zdrowotna

Jako liberalny lekarz ogólny wszystkie podejrzenia dotyczące COVID były rozwiązywane telefonicznie, aby uniknąć zarażenia.

Jeśli chodzi o profesora Raoulta, nie mam zdania na temat chlorochiny, ale myślę, że jego badanie nie wytrzymuje. Etycznie nie jest tego warte.

  • Jego początki w Padel

Podczas National Padel Cup 2015 grałem w padla dopiero od 6 miesięcy. Pochodzę z regionu paryskiego i znalazłem się w Perpignan, mieście, w którym praktycznie nikt nie grał w tenisa, więc musiałem znaleźć inny sport, nawet jeśli naprawdę lubię tenisa.

Nauczyłem się tenisa, zaczynając od siatkówki. Myślę, że pomogło mi to w grze w padla.

Przed Pucharem Krajowym Padel odbyły się pierwsze mistrzostwa Francji. Pochodzący z regionu paryskiego nie mogłem uczestniczyć w tej edycji, ponieważ w tym roku nie było żadnych kwalifikacji. Nie było tylu graczy, ile było teraz.

Bardziej skomplikowane jest poszukiwanie miejsca w zespole francuskim, w którym ewoluuje liczba graczy, ale jednocześnie motywuje i czyni nas wszystkich postępami.

  • Jego różni partnerzy

W 2018 roku grałem z Audrey Casanova. Ten rok był najlepszy zarówno na boisku, jak i poza nim. Skończyliśmy na bardzo fajnych Mistrzostwach Francji w finale przeciwko Alixowi i Jessowi, którzy byli nawet trochę przestraszeni. Nie kontynuowaliśmy, ponieważ jestem w Bordeaux, a Audrey mieszka w Aix. Odległość jest naprawdę problemem, ponieważ nigdy nie trenujemy razem.

Zapytałem Léę, czy chce, żebyśmy razem grali, odkąd pochodzi z Bordeaux. Mieliśmy razem dobre wyniki. Ale nie mieliśmy tych samych celów, Léa jest młoda i ma profesjonalny projekt padla, mam swoje życie tutaj w Bordeaux, moja praca.

Spotkałem Amélie na Setteo, które odbyło się w październiku 2018 roku, a potem, kiedy wróciłem z mistrzostw świata w Paragwaju, w Bordeaux odbyła się P250. Léa Godallier podpisała kontrakt z Nada Majdoubi. Przyjaciel tenisa nie jest dostępny, więc poprosiłem Amélie, żeby ze mną zagrał. Śmialiśmy się, dobrze się dogadywaliśmy i jesteśmy dzisiaj.

Uzgodniliśmy wyjazdy na turnieje P2000 i P1000, poniżej preferujemy turnieje męskie w naszym regionie. To pozwala nam zmieniać przeciwników, ponieważ trzeba powiedzieć, że w turniejach kobiecych zawsze gramy tych samych graczy.

Celem Amélie jest próba wygrania wszystkiego, jeśli możemy, idziemy na boisko.

Ale z Amélie chcielibyśmy wypróbować jeden lub dwa turnieje WPT, jeśli nasze kalendarze będą się trzymać.

  • Wybór Amélie Feaugas

Amélie grała tylko jeden sezon na torze francuskim i znalazła się w drużynie Francji na mistrzostwa Europy w listopadzie zeszłego roku. Rozegrała tam nawet mecz, który zapewnił Francji duży punkt w finale przeciwko Włochom. To znaczy, że miało swoje miejsce, bez względu na to, czy tam byłem, czy nie.

Być może byli inni gracze, którzy mieli swoje miejsce. Na przykład pod względem technicznym może być nieco opóźniony. Ale ze względu na jej świetne wrażenia z tenisa, jest bardzo silna psychicznie, nigdy się nie poddaje, z pewnością na tym polegał Patrick Fouquet.

  • Prawy czy lewy gracz?

Zacząłem od gry po lewej, aż do kontuzji w 2016 roku. Po zajęciu się sobą grałem z Elodie Damiano, która także grała po lewej stronie. Gdy zaczynałem od nowa, logicznie grałem po prawej stronie.

Jeśli chodzi o kąty i ustawienie, po lewej czuję się znacznie lepiej. To prawda, że ​​nie mam wielkiego roztrzaskania, ale po lewej stronie wszystko jest dla mnie łatwiejsze, nawet jeśli chodzi o wizję gry. Radzę sobie również po prawej, ale ponieważ jestem mały, praktycznie nie dotykam piłka, więc jestem trochę znudzony.

  • Jego udział we Francji 2019

W Mistrzostwach Francji w 2019 r. Nie powinienem był iść jasno. To był nonsens, nie mogłem nawet biegać. Zrobiłem to, ponieważ chciałem znaleźć atmosferę padla i grać z Amélie. Chciałem też, abyśmy pojawili się przed Mistrzostwami Europy.

Podczas meczu, w którym graliśmy przeciwko Alixowi i Jessowi, zraniłem się po dwóch meczach, a resztę straciłem, ponieważ nie mogłem już grać.

  • Brak wyboru dla Europy

Patrick Fouquet przyszedł do mnie po naszym meczu na Mistrzostwach Francji, aby zapytać mnie, czy czuję, że jestem w 100% za miesiąc, półtora miesiąca. Odpowiedziałem, że na razie nic o tym nie wiem, nawet jeśli pragnienie było bardzo duże. Kilka dni później zadzwoniłem do niej z powrotem, aby powiedzieć jej, że nie będę działać podczas Mistrzostw Europy, ponieważ kontuzja nie była coraz lepsza, a zajęcie miejsca po mojej kontuzji nie uważałem tego za poprawne.

Znajdź + / pytania od internautów / WEWNĄTRZ w podcastie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=BElszJOd5k4

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!

Tagi