Être wegańskie lub wegańskie to styl życia. Odmowa spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego jest wyborem. Wybór zgodny z praktyką Padel ?

Każda osoba może swobodnie spożywać produkty, których chce. Dzięki czystemu wyborowi lub czasem obowiązkom zdrowotnym weganie są również potencjalnymi graczami padel. Ale czy ta dieta jest naprawdę zgodna z naszym sportem?

Być weganinem oznacza nie spożywać produkty zwierzęce. Mówimy oczywiście o mięsie, rybach, ale także jajach, skorupiakach, produktach mlecznych lub miodzie.

Jeśli twoja dieta polega na jedzeniu wszystkiego, i że z dnia na dzień przełączysz się na dietę wegańską, zdasz sobie sprawę, że nie jest to łatwa dieta, ponieważ nasze ciało potrzebuje codziennego spożycia składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania i zna żywność i jej wartości będą częścią twojej nauki.

tak, to możliwe

Możliwe jest stosowanie diety wegańskiej i uprawianie sportów na wysokim poziomie. Jeśli spojrzymy na tenisistów, Djokovic, siostry Williams a także Martina Navratilova są weganami. Styl życia, który może wymagać nieco więcej rygoru, ale działa jak w domu Carl Lewis sprinter, a nawet Daniel Negreanu gracz w pokera. Każdy znajduje pozytywne efekty w tym stylu życia.

Czy naprawdę jesteśmy wszystkożerni?

To jest pytanie, które musisz sobie zadać. Przez tysiące lat ciało ludzkie musiało przystosowywać się do środowiska, w którym żyje. Ale jeśli porównamy się do zwierząt, przekonamy się, że najpotężniejszymi zwierzętami na świecie są weganie: słoń, nosorożec, hipopotam lub bliżej nas goryl. Goryl jest uosobieniem niesamowitej siły z dietą wegańską.

Jeśli mogą to zrobić, ja też.

Uważaj na ten język. Oczywiście ty też możesz to zrobić, ale radzę, abyś otrzymał wsparcie w tej nowej przygodzie. Zastąpienie żywności pochodzenia zwierzęcego żywnością pochodzenia roślinnego nie jest łatwe. Jeść Riz całka, posiewZ sojowy i banany nie wystarczy. Nasz organizm potrzebuje witamin, białek, węglowodanów, tłuszczów i ważnego dziennego wkładu energetycznego, szczególnie jeśli ćwiczysz intensywnie.

Więc jeśli zdecydujesz się pójść na weganizm, dni otwierania lodówki i jedzenia pierwszego jedzenia już minęły. Będziesz musiał dostarczać swojemu ciału energię, której potrzebuje każdego dnia, znajdującą się w owocach, warzywach, a czasem w suplementach diety.

A ty, czy masz specjalną dietę?

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.